Praha se na celý týden stala hostitelem prestižního tenisového turnaje J&T Banka Prague Open, na kterém není nouze i o pikantní souboje mezi českými hráčkami. Čtvrteční program na turnaji WTA v Praze určí postupující do semifinále dvouhry a finále čtyřhry. 

Už pošesté v kariéře se dnes střetnou Kateřina Siniaková s Barborou Strýcovou. Vzájemnou bilanci má prozatím jasně lepší zkušenější Strýcová, která vyhrála čtyři zápasy nad svou mladší krajankou.

Strýcová navíc potvrdila, že na antuce chytla výtečnou formu. Už minulý týden v Istanbulu se prokousala do svého prvního semifinále v sezoně. I její soupeřka však na antukových dvorcích pookřála. Pro Siniakovou se v Praze jedná o vůbec první čtvrtfinále v roce 2019.

Muchová bojuje o nejlepší výsledek kariéry

V singlu si o premiérové semifinále na okruhu WTA zahraje divoká karta Karolína Muchová proti Rusce Nataliji Vichljancevové.

Aktuální sezona je v kariéře Karolíny Muchové průlomová. Nejen, že si svými výkony zajistila první posun do první stovky žebříčku, ale v Praze atakuje i nejlepší turnajový výsledek kariéry. Už se jí podařilo vyrovnat čtvrtfinále z katarského Dauhá.

O postup do semifinále si zahraje proti Rusce Vichljancevové, proti níž je papírovou favoritkou.

Čtvrtfinále dvouhry
11:00 Bernarda Peraová (USA, 105.) – Čchiang Wang (CHN, 16.) [3] 
12:30 KAROLÍNA MUCHOVÁ (106.) [WC] – Natalija Vichljancevová (RUS, 113.)
14:00 BARBORA STRÝCOVÁ (39.) [9] – KATEŘINA SINIAKOVÁ (44.) [6]
15:30 Jil Belen Teichmannová (SUI, 146.) [Q] – Tamara Korpatschová (GER, 151.) [LL]

Semifinále čtyřhry
12:30 Kalinská (RUS), V. Kužmová (SVK) – Jakupovičová, Kaniaová (SLO/POL)
14:00 Melicharová (USA), PESCHKEOVÁ [1] – ALLERTOVÁ, SMITKOVÁ [WC]

Zdroj: www.tenisovysvet.cz, foto: Pavel Lebeda (sport-pics.cz)