V sobotu odpoledne proběhl v tiskovém středisku areálu pražské tenisové Sparty slavnostní los hlavní soutěže letošního ročníku J&T Banka Prague Open za přítomnosti české reprezentantky Kateřiny Siniakové. Ta si vylosovala pro první kolo Slovinku Jakupovicovou. Nasazená jednička Karolína Plíšková narazí na předminulou vítězku Němku Barthelovou. Tahákem bude české derby mezi Barborou Strýcovou a Karolínou Muchovou.

Los prvního kola dvouhry proběhl za účasti Kateřiny Siniakové, která asistovala při losovacím aktu. Česká fedcupová reprezentantka si vylosovala souboj se Slovinkou Jakupovicovou a zároveň určila soupeřky i pro své krajanky.

Turnajová jednička Karolína Plíšková změří v úvodním zápase síly s Monou Barthelovou, která má na Prahu vynikající vzpomínky. Německá tenistka totiž porazila přesně před dvěma lety v pražské Stromovce ve finálové bitvě Kristýnu Plíškovou a oslavila svůj zatím poslední titul na okruhu WTA.

Druhou nejvýše nasazenou českou tenistkou v pavouku dvouhry bude Markéta Vondroušová, která má vynikající formu a na právě probíhajícím turnaji v Istanbulu se probojovala do finále. Nasazená osmička letošního J&T Banka Prague Open narazí v prvním kole na jednu z úspěšných kvalifikantek.

Tahákem prvního kola bude z pohledu českých tenisových fanoušků zcela jistě české derby v podání Barbory Strýcové a Karolíny Muchové! Obě tenistky se potkaly před třemi lety v rámci tenisové extraligy, tehdy se radovala z třísetového vítězství Strýcová.

V prvním kole hlavní soutěže se můžeme těšit také na Kristýnu Plíškovou, která před dvěma lety došla v Praze až do finále. Sedmadvacetiletá tenistka obhajující loňské čtvrtfinále narazí v úvodním zápase na Rusku Vichljancevovou, kterou v dosud jediném vzájemném zápase porazila v loňském roce na antuce v Madridu.

V Praze prší, začne se nejdřív ve 12:30. Od 15:00 autogramiáda Kvitové

Na pondělním programu je finále kvalifikace a první kolo hlavní soutěže. V Praze se ale rozpršelo, takže zápasy nezačnou dříve než ve 14:30. Od 15:00 proběhne autogramiáda Petry Kvitové, která se uskuteční za každého počasí.

Finále kvalifikace
12:30 MARIE BOUZKOVÁ (116.) – Barbara Haasová (AUT, 203.)
12:30 Jasmine Paoliniová (ITA, 175.) – Antonia Lottnerová (GER, 157.)
12:30 Iga Swiateková (POL, 95.) – Tamara Korpatschová (GER, 151.)
12:30 Jil Belen Teichmannová (SUI, 146.) – DENISA ALLERTOVÁ (340.)

1. kolo dvouhry
14:00 Danielle Rose Collinsová (USA, 32.) – Jennifer Bradyová (USA, 83.)
14:00 Anna Karolína Schmiedlová (SVK, 103.) – Viktoria Kužmová (SVK, 45.)
14:00 Stefanie Vögeleová (SUI, 107.) – Jana Čepelová (SVK, 232.)
15:30 Dalila Jakupovičová (SLO, 102.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (44.)
15:30 Jessica Pegulaová (USA, 78.) – Andrea Petkovicová (GER, 66.)
17:00 KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (85.) – Natalija Vichljancevová (RUS, 113.)

1. kolo čtyřhry
15:30 Krawczyková (USA), Olmosová (MEX) – ALLERTOVÁ, SMITKOVÁ
15:30 BOUZKOVÁ, Wacannová (NED) – Aojamaová (JPN), Spearsová (USA)
17:00 Melicharová (USA), PESCHKEOVÁ – Knollová (SUI), Kruničová (SRB)
17:00 Kalinská (RUS), V. Kužmová (SVK) – Rosolská, Swiateková (obě POL)

Rozhovor s Denisou Allertovou po vítězství v 1. kole kvalifkace:

Zdroj: www.jtbopen.cz