Na další ročník tenisového svátku se těší obyvatelé hlavního města Prahy. Po celý příští týden se bude v tenisovém areálu Sparty hrát J&T Banka Prague Open. Chybět by neměla ani největší česká hvězda posledních sezon Karolína Plíšková. Kvalifikace začínají již tuto sobotu a vstupné je až do finále zdarma.

Základní informace

Letošní ročník J&T Banka Prague Open se bude konat tradičně v tenisovém areálu pražské Sparty od 29. dubna do 4. května 2019. Vstupné je po celý týden opět zdarma, jen na sobotní finále se z kapacitních důvodů stejně jako v předchozích letech budou prodávat vstupenky.

Vstupenky na sobotní finále, které se hraje 4. května, vyjdou na 200 či 300 Kč. 

Začátky zápasů budou každý den v 11:00. Kapacita areálu se nemění, centrální dvorec pojme 2500 fanoušků, dvorec číslo 1 nabízí 650 míst a dvorec číslo 2 pojme 200 diváků. 

Pro návštěvníky bude opět připravena kyvadlová autobusová doprava ze stanice metra Nádraží Holešovice. Autobus pojede ze stanice přímo k areálu J&T Banka Prague Open každých 15 minut. První vozidlo vyjede hodinu před začátkem programu dne, poslední autobus pak odjíždí z areálu zpět směrem Holešovice půl hodinu po konci posledního zápasu. V případě, že je kapacita areálu naplněna, autobus do areálu další diváky nevozí.

V úterý 19. března budou na tiskové konferenci (startuje ve 13:00) oznámeny české hráčky, ve středu pak přibude kompletní list účastnic letošního ročníku.

Pět Češek v kvalifikaci

Kvalifikace J&T Banka Prague Open bude v letošním roce velmi kvalitní. Kromě Švýcarky Stefanie Vögeleové je všech 27 dosud přihlášených hráček ve druhé stovce světového žebříčku, což slibuje už od kvalifikačních duelů kvalitní tenisovou podívanou.

Na seznamu figurují také Kristýna Plíšková s Karolínou Muchovou, ale obě mají poměrně dobrou šanci dostat se přímo do hlavní soutěže. Obě české tenistky však budou muset čekat na případné odhlášení některých hráček z hlavní soutěže.

Pražské tenisové publikum se může těšit na výkony čerstvé fedcupové reprezentantky Marie Bouzkové, Terezy Smitkové a Terezy Martincové, která v loňském roce skončila v Praze ve finále kvalifikace a stále tak čeká na premiérovou účast v hlavní soutěži.

Šanci na start v kvalifikaci živí i Anastasia Zarycká, která je mezi náhradnicemi na druhém místě. Pořadatelé mají ještě k dispozici pro kvalifikaci čtyři divoké karty, jejich držitelky budou teprve oznámeny.

V minulosti obdržela divokou kartu do kvalifikace například talentovaná Karolína Beránková, která před dvěma lety šokovala výhrou nad bývalou světovou šestnáctkou Razzanovou.

Seznam přihlášených tenistek do kvalifikace J&T Banka Prague Open naleznete ZDE

Program

Foto: Pavel Lebeda (sport-pics.cz)