Praha o velikonočních svátcích opět žila házenou. V hlavním městě České republiky se představil rekordní počet 635 týmů z 29 zemí na Prague Handball Cupu 2019, který patří mezi největší házenkářské turnaje na světě. Celkem se hrálo v deseti kategoriích, pěti chlapeckých a pěti dívčích počínaje desetiletými dětmi až po osmnáctileté dorostence. Nejvíce trofejí pro sebe získaly týmy mladých házenkářek a házenkářů z České republiky a Maďarska.

Turnaj, který se hrál celkem na 38 halách, vyvrcholil finálovým programem v hale Sparty na Podvinném Mlýně. Před skvělými diváky ve zcela zaplněné aréně předváděly všechny týmy vynikající házenou a ohromné úsilí poprat se o vítězství. Tři triumfy získaly české týmy a také družstva z Maďarska. Po dvou titulech si domů odvážejí týmy do Chorvatska a Dánska.

O česká prvenství se zasloužily dva tradiční kluby DHC Slavia Praha a Dukla Praha. Dívčí družstva Slavie se radovala ze zlatých medailí v kategoriích WD a WB. Dukla pak pod vedením bývalého reprezentanta a trenéra národního týmu Pavla Pauzy ovládla nejstarší kategorii dorostenců WA.

Tři vítězné trofeje míří i do Maďarska, když o dvě prvenství se zasloužily dívčí týmy Kispest NKK v nejmladší kategorii WE a Vasas SC naopak v nejstarší kategorii WA. Třetí maďarský primát přidali chlapci z týmu Kézilabda Utánpótlás Sport Kft ve druhé nejmladší kategorii MD.

Výraznou stopu zanechali na Prague Handball Cupu 2019 chlapci z chorvatského Maksimir Pastela, kteří vyhráli dvě kategorie. Mladí chorvatští házenkáři uspěli v nejmladší kategorii ME a také v kategorii MC.

Poslední dvě kategorie se staly kořistí dánské házené, která dosáhla na zlato jednou v dívčí a jednou v chlapecké kategorii. Z prvenství se tak těší házenkářky Koge Handbold v kategorii WC a hráči FIF Hanbold v kategorii MB.

Nejúspěšnějším klubem Prague Handball Cupu 2019 a také držitelem hlavního poháru se v součtu výsledků všech kategorií stal DHC Slavia Praha, kterému ke konečnému triumfu pomohla hlavně dvě prvenství v kategoriích WD a WB.

Ceny nejlepším týmům při finálovém programu předávali s ředitelem turnaje Jaroslavem Chvalným také člen Rady hl. města Prahy pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání Vít Šimral a také velvyslankyně Chorvatské republiky její excelence Ljiljana Pancirov.

  

FINÁLOVÉ VÝSLEDKY

DÍVKY

WE (2008 a mladší)

HK Slovan Duslo Šala II           Kispest NKK                                        11:15

WD (2006 – 2007)

DHC Slavia Praha I                  HC Háje I                                            16:6

WC (2004 – 2005)

Køge Håndbold I                     Sokol Písek I                                       9:8 N

WB (2002 – 2003)

Ajax Copenhagen I                 DHC Slavia Praha                               7:13

WA (2000 – 2001)

Vasas SC                                 SG Rödertal/Radeberg                       16:13


CHLAPCI

ME (2008 a mladší)

HC Maksimir-Pastela I            HC Talentul este Chei                        21:10

MD (2006 – 2007)

RK Dubrava                            Kézilabda Utánpótlás Sport Kft          13:23

MC (2004 – 2005)

ŠKP Bratislava                        HC Maksimir-Pastela I                       3:19

MB (2002 – 2003)

FIF Håndbold I                         HIK/KFUM I                                        17:13

MA (2000 – 2001)

HC Dukla Praha                      TIK Taastrup                                       16:14

Foto: Prague Handball Club