Praha bude o velikonočních svátcích opět patřit házené. Ve dnech 19. – 22. dubna 2019 přivítá v pořadí 28. ročník Prague Handball Cupu, jednoho z největších házenkářských turnajů na světě.

V oblíbeném velikonočním termínu hlavní město České republiky zaplaví tisíce mladých sportovců ve věku od začínajících školáků až po nejstarší dorostence. I letos, jak už se stalo v posledních letech tradicí, překročil počet přihlášených týmů očekávání pořadatelů a Praha se může těšit na zcela jedinečnou sportovní akci, která přesahuje hranice nejen naší země, ale i evropského kontinentu.

Na Prague Handball Cupu se objeví rekordních 638 družstev z 30 zemí, což znamená, že v Praze by se mělo házenou bavit na 10 000 nadšených sportovců. Oproti roku 2018 se počet týmů navýšil o 11 družstev a počet zemí o 5. Jen pro srovnání, před třemi lety při 25. ročníku počet zúčastněných týmů poprvé v historii turnaje překročil hranici 500 družstev. Za pouhé tři roky už Prague Handball Cup eviduje nárůst další více než stovky týmů.

„My jsme pochopitelně rádi, že náš turnaj provází tak enormní zájem týmů z celého světa. Když jsme před více jak čtvrtstoletím začínali, ani ve snu nás nenapadlo, jak velkým turnajem se Prague Handball Cup jednou stane. I přes letošní nárůst počtu týmů se nám podařilo pro všechny týmy zajistit dostatečně kvalitní sportovní prostředí. Nakonec se Prague Handball Cup 2019 bude hrát celkem na 44 hřištích, což je o tři více než před rokem“ říká ředitel turnaje Jaroslav Chvalný.

Tisíce hráčů v Praze

Prague Handball Cupem prošlo za dosavadních 27 ročníků několik generací házenkářů, kteří se v dospělém věku prosadily až mezi největší hvězdy světové házené. Z Prahy jsou vždy všichni účastníci nadšení a chtějí se do města v srdci Evropy každý rok vracet.

„Vedle házené je Praha pro všechny obrovským lákadlem a během velikonočních svátků jsou ulice Prahy plné mladých házenkářů. My jsme velmi rádi za podporu hlavního města Prahy, protože bez vzájemné spolupráce by organizace turnaje byla velmi komplikovaná. Naše poděkování za podporu patří i Městské části Praha 3 a Městské části Praha 11, na jejichž územích se Prague Handball Cup hraje v několika halách,“ vysvětluje Jaroslav Chvalný.

Program

Turnaj zahájí úvodní duely v pátek 19. dubna v 8:15 hodin a celkem se odehraje 2 396 utkání. Prague Handball Cup vyvrcholí v pondělí 22. dubna finálovým programem v hale Sparty na Podvinném mlýně a zápasy o 3. místo na výstavišti PVA Expo Praha v Letňanech. V obou halách jsou zápasy naplánovány od 8:00 do 17:00 hodin. Finálový den na Podvinném mlýně bude vysílat v přímém přenosu TV Com. Poprvé budou všechny finálové zápasy snímány čtyřmi kamerami. Fanoušci se mohou těšit na komentované přenosy v českém jazyce a v případě finálové účasti zahraničních týmů i v angličtině.

Get Wild

Organizátoři si přejí, aby všichni účastníci odjížděli domů plní pozitivních zážitků a rádi se do Prahy v dalších letech vraceli. „Sloganem Prague Handball Cupu 2019 je „Get wild“. Chceme tím vyjádřit volnost pohybu a zvýraznit nadšení, s nímž všichni účastníci házenou hrají. Házená a sport obecně by měl přinášet všem radost a dobrý pocit. Chtěli bychom, aby všichni hodili za hlavu stres a napětí a každý den Prague Handball Cup si pořádně užili,“ uzavírá Jaroslav Chvalný.

I letos bude po celou dobu turnaje středem veškerého dění turnajové centrum v Galerii Harfa. Všichni účastníci i příznivci turnaje se i v letošním roce mohou bavit programem internetové Handball TV a zároveň sledovat aktuální turnajové dění na sociálních sítích.

Foto: archiv akce