Běžecké týdny v ulicích hlavního města nekončí. Po půlmaratonu je tu Urban Challenge neboli volně přeloženo „městská výzva“. Na natěšené sportovce čeká tento víkend na Praze 8 atypický běh, jehož cílem je překonání minimálně pětadvaceti typicky městských překážek na okruhu dlouhém pět kilometrů.

Pořadatelé pro účastníky připravili pětikilometrový okruh, během nějž budou muset účastníci překonat nevšední nástrahy. Přeskakování aut, lezení přes popelnice nebo běh sklepením, to je pouze část unikátní mise, se kterou se budou muset popasovat. Závodit můžou i děti, které mají na akci speciálně připravené okruhy v délce 900 a 1800 metrů. Start závodního programu je naplánován na 9.30.

  • Kde se startuje? Psychiatrická nemocnice Bohnice 
  • Kdy? V sobotu 13. dubna

Urban Challenge v Bohnicích otevírá již čtvrtý ročník seriálu městských závodů. „I díky úspěšným předchozím letům registrujeme rekordní zájem o pražský běh. Loni v Praze startovalo více než tři tisíce běžců, letos čekáme účast ještě výrazně vyšší,“ tvrdí jeden z organizátorů akce Ivan Šlehobr.

Po Praze se Urban Challenge přemístí do Brna, na trať v areálu Královopolská vyrazí nadšenci 15. června. Letošní seriál bude ukončen závodem v Ostravě, který se koná 24. srpna.

 

 

Registrovat se můžete na stránkách www.urbanchallenge.cz

Foto: archiv