Hlavní město bude o víkendu rájem běžců. Městskou hromadnou dopravu i automobily o víkendu omezí pražský půlmaraton. Kvůli bezpečnosti bude v některých ulicích metropole složité i zaparkovat. Na bezproblémový průběh akce a plynulost dopravy dohlédnou desítky policistů a strážníků. 

Na uzavírky se motoristé musejí připravit v první, druhé, páté, sedmé a osmé městské části. Některá omezení navíc začnou už v pátek v okolí náměstí Jana Palacha, u kterého je start a cíl závodu s názvem Sportisimo 1/2Maraton Praha. V sobotu od 9:30 do 13 hodin bude kvůli sportovcům neprůjezdný mimo jiné Čechův i Mánesův most.

Další komunikace včetně mostu Legií, Palackého a Libeňského mostu či Těšnovského tunelu bude policie uzavírat až průběžně v době závodu. Hodinu po poledni už by měla většina dopravních komplikací zmizet.

Info PČR naleznete ZDE

Pražský dopravní podnik (DPP) se chystá „etapovitě“ omezit provoz tramvají a autobusů v centrální části hlavního města. Podle DPP bude zhruba od 09:30 do 11 hodin zavedena náhradní autobusová doprava X3 na trase Podolská vodárna – Výtoň – Albertov – Karlovo náměstí – Novoměstská radnice. Omezení se dotkne autobusových linek číslo 176, 194 a 207. „S ohledem na tyto změny doporučujeme v centru města využívat linky metra, jejichž provoz v případě zvýšené přepravní poptávky posílíme,“ informoval DPP na webu s přehledem všech změn.

Sportovní víkend v Praze

Fotbal

Utkání 27. ligového kola mezi Duklou a Slavií začne v sobotu od 19 hodin. V neděli pak fotbalisté Bohemians na domácím stadionu od 15.30 přivítají Mladou Boleslav.

Běžecký závod

V sobotu se v Praze uskuteční 21. ročník Pražského půlmaratonu. Tradiční závod začne v 10 hodin dopoledne na Náměstí Jana Palacha.

Šerm

Tentýž den v Letňanech proběhne exhibiční turnaj světových hvězd v šermu kordem. Proti sobě se utkají medailisté z olympijských her, mistrovství světa i kontinentálních šampionátů. Souboj s těmito osobnostmi si navíc budou moci vyzkoušet přímo na planši i samotní návštěvníci.

Dostihy

V neděli 7. dubna pak odstartuje dostihová sezona ve Velké Chuchli. K vidění bude celkem osm dostihů. Vrcholem zahajovacího odpoledne bude 92. ročník Gomba handicapu a jednašedesátá Velká dubnová cena. 

Foto: archiv Prahy sportovní