Vyvrcholením extraligové sezony 2018/2019 v curlingu bylo finále MČR mužů v Curling aréně na pražských Roztylech. Souboj čtyř nejlepších týmů nebyl jen o titul mistra ČR, ale také o letenku na Mistrovství Evropy.

Do finálového turnaje postoupily čtyř nejlepší týmy mužské extraligy. Výsledky základní části naleznete zde.

  • Sem tam Brno (Klíma)
  • Kolibris 1 (Šik)
  • Tabery-Zbraslav (Tabery)
  • Dion Young Boys (Vedral)

Do finále nakonec postoupil obhájce z loňského ročníku Kolibris 1 a Sem Tam Brno. Oba týmy si v pondělním finále připsaly po jedné výhře a muselo se tak rozhodovat v úterý večerním zápase, který ovládl v dramatickém závěru Sem Tam Brno 7:5. 

Vítězem finálového turnaje MČR mužů 2019 se tak stal tým Sem Tam Brno v sestavě Lukáš Klíma (skip), Marek Černovský (viceskip), Jiří Candra, Samuel Mokriš. Tento celek zároveň vybojoval právo reprezentovat na mistrovství Evropy 2019 (15. – 23. listopadu 2019 | Helsingborg, Švédsko). Všechny finálové zápasy vysílala přímým přenosem Česká televize. Celý turnaj finančně podporuje hl. město Praha.

Video: Předávání trofeje pro vítěze týmu Sem Tam Brno

Vyhlášení vítězů – titul mistra ČR si po dramatickém finále odnáší Sem tam Brno Team Klíma🏆Děkujeme hráčům za předvedené výkony a také všem fanouškům, kteří si našli cestu do haly a podpořili týmy!

Zveřejnil(a) ČESKÝ CURLING dne Úterý 26. března 2019

Foto: www.curling.cz