Vršovice opět zažijí atmosféru Champions league. Ve středu 20. března vyzvou fotbalistky Slavie Praha ve čtvrtfinále Ligy mistryň slavný Bayern Mnichov. Hráčky v červenobílém v prvním kole potvrdily roli favoritek a po výhrách 4:0 a 3:0 nad litevskou Gintrou vyřadily v osmifinále i favorizovaný Rosengard (3:2 a 0:0). Do čtvrtfinále se Slávistky probojovaly podruhé za sebou a celkem potřetí v historii.

Bavorský gigant je zatím na cestě mezi posledních osm týmů v soutěži suverénnější. V prvním kole narazily fotbalistky Bayernu na ŽFK Spartak a po výhrách 7:0 a 4:0 postoupily do osmifinále, kde soupeřky z Curychu přehrály 2:0 a 3:0.

Před prvním zápasem čtvrtfinále jsme exkluzivně vyzpovídali hráčku slávistek Evu Bartoňovou.

V osmifinále Ligy mistryň jste porazily favorizovaný Rosengard. Jaká po tomto zápase panovala nálada v kabině?

Pro nás všechny to byl úžasný zážitek. Vyřadily jsme favorizovaný celek, kdy jsme si doma jen pohlídaly výsledek z prvního zápasu. Tam jsme dle mého názoru odehrály jedno z našich nejlepších utkání. Takže ta postupová radost byla ohromná.  

Loni jste skončily ve čtvrtfinále, kde vás vyřadily soupeřky z jiného německého týmu – Wolfsburg. Věříte si více v zápase s Bayernem?

Bayern je opět jasným favoritem. Je to top tým Bundesligy a poslední výhry 4:2 s Wolfsburgem a 5:0 s Potsdamí značí, že nás čeká jeden z momentálně nejlepších týmů Evropy. My musíme věřit, že i s takovým týmem lze uhrát slušný výsledek. Pro úspěch je však třeba, aby celý tým podal výkon na hraně svého maxima. 

V týmu Bayernu Mnichov hraje česká reprezentantka Lucie Voňková. Zaměřily jste nějak přípravu na její hru?

Lucka se v poslední době potýkala se zdravotními problémy, takže uvidíme, jestli se proti nám vůbec dostane na hřiště. Každopádně za Bayern nenastupují žádné špatné hráčky, individuálně je většina nadstandardních. Musíme se spíš připravit na soupeře jako na celek.

Je pro vás výhodou začít čtvrtfinále na domácím hřišti?

Potvrdilo se nám, že v Edenu dokážeme hrát skvělé zápasy. Pokud chceme myslet na postup, musíme jít do odvety s přijatelným výsledkem. Tudíž ano, myslím si, že je dobře, že začínáme na „našem“ stadionu. (poznámka redakce: Slávistky hrají své ligové zápasy ve Sportovním areálu na Chvalech)

Pokud postoupíte do semifinále, vašim soupeřem mohou být fotbalistky Barcelony nebo Kvinneru. Teoreticky: Zahrála byste si radši v chladném Norsku, nebo slunném Španělsku?

Tato otázka je opravdu hodně předčasná, zaměřila bych se zatím pouze na dvojutkaní s Bayernem :). 

O víkendu se vám generálka na středu nepovedla, ovlivní nějak vaše sebevědomí či taktiku prohra se Spartou? (Slávistky o víkendu nestačily na svého odvěkého rivala 0:2, pozn. red.) 

Paradoxně nám to může i pomoci, doufám, že se všechny zmobilizujeme a podáme daleko lepší výkon.

Bude pro vás středeční zápas s Bayernem vrcholem fotbalové kariéry? A co byste ještě chtěla ve fotbale dokázat?

Ano, určitě to bude jeden z největších zápasů v mé kariéře. Řadím ho na stejnou úroveň jako loňské čtvrtfinále s Wolfsburgem či zápasy s reprezentací. 

No, já toho zatím moc nedokázala, takže těch cílů a snů je pořád dost. Kromě postupu do semifinále LM, je to postup na ME s národním týmem a zkusit si nějaké zahraniční angažmá. 

O víkendu padl divácký rekord, na ligový fotbal žen ve Španělsku přišlo 60 739 diváků, což je světové maximum v historii ženského klubového fotbalu. Myslíte si, že si někdy zahrajete před takovou kulisou?

To je číslo z říše snů. U nás není bohužel reálná ani desetina. Nezbývá, než postoupit do finále LM 🙂 


FINÁLE V ROCE 2021 V PRAZE?

Stadion pražské Slavie by mohl v roce 2021 hostit přímo finále Ligy mistryň. Jediným soupeřem Prahy v boji o přidělení pořadatelství je švédský Göteborg. Pokud by Praha uspěla, byla by to fantastická událost pro celý český fotbal a velká vzpruha pro jeho ženskou část. Ale bude se čelit velmi silnému protivníkovi. Švédský ženský fotbal totiž znamená absolutní světovou špičku a je zřejmé, že také jeho kandidatura bude mít velkou sílu.

INFORMACE O ZÁPASE

  • 20. 3. od 18:30 hodin
  • SK Slavia Praha
  • U Slavie 1540/2a, Praha 10
  • Vstupenky: 100 Kč
  • Více informací na www.slavia.cz
Foto: slavia.czfotbal.cz