Mistrovské tituly pro rok 2019 získali v pražské Galerii Harfa Olga Kolářová, pro kterou to byl již její pátý titul, a Daniel Mekbib, který obhájil svůj loňský premiérový.

Nedělní program zahájily zápasy o 5. místa. Natálie Babjuková porazila v těsné koncovce pátého setu Terezu Elznicovou a Martin Švec poměrně hladce zdolal Michala Jadrníčka 3/0.

Ze dvou soubojů o 3. místa se hrál pouze ten ženský, protože Jan Koukal svůj zápas s Ondřejem Uherkou vzdal a Ondrovi tak připadla bronzová medaile bez boje. Mezi ženami jí po hladké výhře 3/0 nad Michaelou Čepovou získala obhájkyně loňského titulu Anna Serme.

Finálový program začaly ženy a Olga Kolářová potvrdila svou roli favoritky a velmi hladce porazila premiérovou finalistku Evu Feřtekovou 3/0. Při své 12. účasti ve finále tak získala svůj 5. titul a v historické tabulce mistryň republiky jí patří třetí místo za Janou Šmeralovou (9 titulů) a Lucií Fialovou (6 titulů).

Finále mužů začal lépe Daniel Mekbib. Držel Jakuba Solnického za sebou a kontroloval svou rychlou hrou většinu výměn v prvním setu. Ve druhém se Jakub zlepšil a srovnal stav na 1/1. Třetí set patřil jasně Danovi a byť byl čtvrtý set opět vyrovnaný, Dan neustále vedl a zápas dotáhl do vítězného konce. Svým druhým titulem se tak v historické tabulce mistrů republiky dotáhl na třetí místo. Vede samozřejmě nedostižný Jan Koukal s 18 tituly, Miloš Pokorný vyhrál třikrát a Dan se svým druhým titulem dotáhl na Petra Špůrka, který také získal dva tituly.

Z celého mistrovství se vysílal livestream na Facebooku. Praha sportovní také na MČR vyzpovídala několik protagonistů.

Rozhovor s Olgou Kolářovou:

Vítězky Mistrovství ČR ve squashi 2019 Olgy Kolářové jsme se zeptali na pár otázek. 🎥👇Gratulujeme k výhře! 😊🥇🏆#prahasportovní #prahafandisportu

Zveřejnil(a) Praha sportovní dne Pondělí 11. března 2019

Rozhovor s Danielem Mekbibem:

Mistrovství ČR ve squashi 2019 pokračuje i dnes 😊👌Jak vidí své šance loňský šampion Daniel Mekbib? Podívejte se na rozhovor 🎥⤵#prahasportovni

Zveřejnil(a) Praha sportovní dne Pátek 8. března 2019

Rozhovor s Martinem Ševcem:

Jedním z favoritů na vítězství Mistrovství ČR ve squashi 2019 je i Martin Svec – Squash Player 💪😎 Co ho přivedlo ke squashi a jak si věří na titul jsme se ho zeptali v rozhovoru 🎥⤵

Rozhovor s Tomášem Fořterem:

Dnes začalo Mistrovství ČR ve squashi 2019 😍🏆Zeptali jsme se na pár otázek generálního sekretáře Czech Squash Tomáše Fořtera. ↙Zítra se můžete těšit na rozhovory s hráči! 😎🎥#prahasportovni