V Praze pokračuje svými zápasy 27. Mistrovství ČR žen, mužů a masters ve squashi. Již od čtvrtka se hrají zápasy kvalifikace, o víkendu nás poté čeká vyvrcholení celého turnaje v podobě finále. Zatím se zrodilo pouze jedno překvapení – výhra Matouše Sochůrka nad Ondřejem Ertlem. Jinak se zatím na turnaji prosazují favorité.

MČR ve squashi: 1. hrací den

Ve čtvrtek 7. 3. bylo v Praze zahájeno 27. Mistrovství ČR žen, mužů a masters ve squashi. Čtvrtek byl vyhrazen pouze mužům, kteří odehráli první dvě kola. Ženy a masters zahájí své boje až dnes.

V SB Centru a na skleněném kurtu v Galerii Harfa se bylo nač dívat hned od rána. Na skle začal Martin Švec s Vojtou Rybou, což byl jen předkrm před zřejmě nejočekávanějším soubojem prvního dne, jímž bylo utkání mezi Janem Koukalem a Viktorem Byrtusem. Toto střetnutí prakticky zaplnilo hlavní tribunu. Úspěšnější byl nakonec zkušenější Jan Koukal a po výhře 3/1 se mohl večer „těšit“ na dalšího juniora, jímž byl Ondřej Vorlíček. Co se týče dalších utkání, tak se první kolo obešlo bez výraznějších překvapení až na jednu výjimku a tou byla výhra Matouše Sochůrka nad Ondřejem Ertlem. Matouš pak pokračoval ve výborném výkonu i v kole druhém, když dokázal vzít set turnajové jedničce Martinu Švecovi. To stejné se podařilo Markovi Panáčkovi v utkání s obhájcem titulu Danem Mekbibem.

Osmifinálový program byl i nadále velice zajímavý. Nejsnadnější zápasy odehráli Michal Jadrníček, který zdolal Jardu Čecha, David Zeman, který si poradil s Markem Koutníkem, Lukáš Jelínek porazil Martina Volfa a Ondřej Uherka, jenž porazil Petra Marka, všichni 3/0. Nejzajímavější souboje se však hrály až ve večerních hodinách. Jan Koukal se řádně zapotil s Ondrou Vorlíčkem, kterého nakonec porazil 3/1 a Jakub Solnický dokonce musel otáčet stav 0/2 s Petrem Martinem, což nakonec zvládl.

Čtvrtfinálové dvojice tak tvoří:

Švec – Koukal, Solnický – Zeman, Uherka – Jadrníček a Mekbib – Jelínek.

MČR ve squashi pokračuje a i o víkendu se máme nač těšit. LIVESTREAM z mistrovství naleznete ZDE

Rozhovor s Tomášem Fořterem:

Dnes začalo Mistrovství ČR ve squashi 2019 😍🏆Zeptali jsme se na pár otázek generálního sekretáře Czech Squash Tomáše Fořtera. ↙Zítra se můžete těšit na rozhovory s hráči! 😎🎥#prahasportovni

Zveřejnil(a) Praha sportovní dne Čtvrtek 7. března 2019

Foto: www.czechsquash.cz