Squash na skleněném kurtu! Česká asociace squashe zve všechny fanoušky squashe na Mistrovství ČR žen, mužů a masters, které se uskuteční v Galerii Harfa a dále na Hectoru a Squash Bowling Centru.

Turnaj začíná ve čtvrtek 7. března pro kategorii mužů, ženy a masters budou hrát od pátku 8. března.

Jeden z favoritů Ondřej Uherka, který je v republikovém žebříčku na čtvrtém místě, k nadcházejícímu mistrovství řekl portálu praha.eu: „Očekávám, že kvalita zápasů na letošním šampionátu bude historicky na nejvyšší úrovni. Máme spoustu hráčů, kteří na sobě makají a mladí se zlepšují rychlým tempem. Myslím, že o překvapení se může postarat vice hráčů. Osobně se těším, atmosféra v posledních letech byla bezvadná, zájem medií roste a příležitostí zahrát si na skleněném kurtu není nikdy dost.“

Skleněný kurt

Pro MČR se v Galerii Harfa staví skleněný kurt z bezpečnostního tvrzeného skla. Váží kolem devíti tun, jedno sklo má cca 90 kg a je silné 12 mm. Při stavbě pomáhá technika – speciální jeřáb na zdvíhání skel do výšek. Stejné sklo se používá i na zimních stadionech při ledním hokeji nad mantinely.

Vylosováno

Ve středu bylo v pražské Galerii Harfa vylosováno Mistrovství ČR žen a mužů pro rok 2019. Záznam losování naleznete ZDE. Od 11 hodin pak na stejném místě proběhla tisková konference na skleněném kurtu. Její záznam naleznete ZDE

Historie squashe

Kolébkou této hry je Anglie, kde vznikly první kurty v roce 1864. První kurt na českém území byl postaven v květnu roku 1989 v hotelu Fórum v Praze. V roce 1992 byla založena Česká asociace squashe, která se brzy stala členem ČSTV. ČASQ sdružuje více než 50 klubů.

Nejúspěšnějším českým mužem squashe je Jan Koukal – je osmnáctinásobným mistrem republiky. Nejlepší českou squashistkou současnosti je Lucie Fialová, šestinásobná mistryně republiky. Zlato z MČR obhajuje Daniel Mekbib, který v loňském roce porazil Jana Koukala a ve finále si poradil s Martinem Švecem. 

Podrobnosti na stránkách turnaje.

Foto: Česká asociace squashe