Praha byla letos ve znamení běžkařů. Od posledního lednového týdne byl v provozu každý den unikátní SkiPark, který již druhým rokem po sobě vyrostl na pražském Vypichu, kam se přestěhoval z níže položené Chuchle. K dispozici byla půjčovna běžek, zázemí nebo běžkařská škola Kateřiny Neumannové. Vzhledem k teplému počasí již nebylo možné běžkařskou dráhu udržovat.

„Během letošní zimní sezóny 2019 došlo k výraznému zjednodušení procesu výroby technického sněhu dík dostatečné kapacitě zdroje elektrické energie, které nebyla v sezóně 2018 dostačující a docházelo k výpadkům zasněžovacího systému,“ uvedla patronka projektu Kateřina Neumannová.

„Díky tomu byl technický sníh pro základní okruh vyroben během prvních mrazivých nocí, které přišly po polovině ledna a provoz tak byl zahájen 22. 1., slavnostně pak 25. 1. 2019. Následně byl okruh prodlužován až na délku okolo 400 m,“ informuje Neumannová.

SkiPark se po několika mrazivých nocích mnohonásobně rozrostl a přilákal spoustu nadšenců všeho věku. „Nadílka přírodního sněhu v okolí lesoparku Hvězda na přelomu ledna a února nám pomohla k tomu, aby byl strojově upraven okruh v délce přes 2 km a dle mého názoru to bylo nejkvalitnější lyžování v strojové upravovaných stopách, jaké kdy Praha zažila,“ dodává Kateřina Neumannová a jedním dechem doplňuje: „Největší akcí ve Skiparku byl 6. 2. Pražský pohár v běhu na lyžích. Školní programy byly opět velmi oblíbené a třídy plně využily nabízené kapacity. Přes velmi teplé počasí v druhé polovině února se kvalitně lyžovalo až do 4. 3.“

Na území hlavního města je stále kam zajít za zimním sportováním. Nezapomeňte využít poslední dny provozu Kluziště na Františku (otevřeno do 15. března) a Kluziště na náměstí 14. října (otevřeno do 17. března). Více informací naleznete v našem kalendáři.

Video ze SkiParku:

Foto: archiv