Praha sportovní přináší druhý díl seriálu o běhání, který prezentuje seznam sportovišť či běžeckých klubů a skupin na území hlavního města. I tentokrát se jedná o organizace, které naleznete také v naší databázi klubů a sportovišť

Lokal Blok

  • Zaměření na správný běžecký styl
  • Pravidelný rozbor běžecké techniky a vyhodnocování
  • K dispozici šatna / sprchy

TRÉNINKY
Pondělí: Jóga
Úterý: Kruhové trénink, Běhání 
Středa: Fyziotrénink 
Čtvrtek: Běhání

Více informací naleznete ZDE


Stromovka

  • Královská obora neboli Stromovka je oblíbená pražská klasika nejen pro běžce. Najdete tu hustou síť asfaltových cest, mírné převýšení a pěkné prostřední lesoparku s vodními plochami.
  • Nejdelší vnější okruh měří zhruba 5 kilometrů, ale dalších variant existuje řada. Velkou výhodou je noční osvětlení, nevýhodou zůstává velké množství návštěvníků od běžců přes in-line bruslaře až po maminky s kočárky.
  • Několik různých běžeckých klubů tu pořádá své tréninky, často veřejně přístupné, takže při troše snahy není problém se k odborně vedenému tréninku přidat. Kromě toho se ve Stromovce často pořádají běžecké závody, happeningy a jiné akce.

JUNIORSKÝ MARATON: SEMIFINÁLE VE STROMOVCE

23. ročník Juniorského maratonu je štafetový závod určený pro střední školy. Družstvo složené z 10 členů překonává maratonskou trať (42,125 km). Každý student zaběhne 4,2 km a celé družstvo se společnými silami snaží dorazit do cíle dříve než soupeři. Semifinálové kolo Prahy se bude konat 15. 4. v parku Stromovka. 

Ze semifinálových kol postoupí nejlepší týmy do finále, které se bude konat v rámci prestižního mezinárodního Volkswagen Maratonu Praha 5. května 2019. Účast v Juniorském maratonu je zcela zdarma. 

Více informací naleznete ZDE


SK Praga

  • Sportovní klub se zaměřuje na orientační běh a lyžařský orientační běh, zejména pro žactvo a dorost.
  • Trénink probíhá buď v terénu – v lese, nebo v tělocvičně ZŠ Posepného náměstí na Praze 4

VELIKONOČNÍ SOUSTŘEDĚNÍ

Bude se konat v Liberci a okolí. Více informací (budou postupně přibývat) a přihlášky naleznete pod odkazem v členské sekci. Termín přihlášek je do 14. 3.

JARNÍ SPRINT

Již 13. ročník tohoto občasníku se uskuteční 17. 3. 2019.
Závod je součástí seriálu „Sportuj s námi“, současně je také závodem Pražské zimní ligy.

Více informací naleznete ZDE


Běžecká škola Miloše Škorpila

  • Pravidelné výběhy (mimo prázdnin)
  • Pohodové tempo / spojené s posilováním

BĚŽECKÝ TRÉNINK PRAHA – LETŇANY

Každou středu od 17:00 hod (od 4.11. včetně) (od 18:00 hod – mimo zimní období). Sraz ve vnitrobloku ul. Chlebovická – za domem č.p. 488

Více informací naleznete ZDE


První díl běžeckého seriálu

 Foto: archiv