Praha se letos v zimě stala opravdovým rájem pro všechny nadšené bruslaře. Rekordní návštěvnost hlásí také největší ledová plocha na území hlavního města – kluziště na Letné. To má před sebou poslední týden provozu, v sobotu pak proběhne jeho slavnostní ukončení. 

Samotný provoz ledové plochy pak bude ukončen v neděli večer (kluziště je otevřené od 9:00 do 21:00). Praha sportovní vás zve si naposledy v této sezoně užít naší ledovou plochu a také zajímavý sobotní program.

Slavnostní ukončení provozu kluziště

Programový scénář:

15:00  Exhibiční krasobruslařské vystoupení SK Krasobruslení SPARTA
15:15  Slavnostní proslov
15:30  ÚDiF – Úžasné Divadlo Fyziky: Ledová show plná pokusů
16:00  ČESKÝ CURLING: Prezentace a ukázka curlingu, možnost vyzkoušet si hru

Exhibiční krasobruslařské vystoupení

Exhibiční vystoupení dětí z týmu SK krasobruslení Sparta. Týmu, jehož trenéři se po celou letošní sezonu starali, jako instruktoři, o bruslaře na kluzišti. Parta lidí, pro které krasobruslení není jen sport ale celoživotní vášeň.

Jádro oddílu SK krasobruslení Sparta tvoří závodní děti, které se účastní nejvyšší celorepublikové soutěže Český pohár a pravidelně se svými výkony nominují na Mistrovství České republiky.

Ledová show plná pokusů

„Přijďte se podívat na pokusy plné zmrzlého světa a mlhy. Hlavní roli bude hrát kapalný dusík s teplotou téměř -200°C. Podobnou teplotu bychom našli jen v laboratořích a dál ve Sluneční soustavě. Jak se chová zamrzlý svět, může v mnoha ohledech překvapit. Zlomí se Eskymákovi pes v zatáčce? Drncají na Sibiři autům kola? Ukážeme vám jak nejrychleji krájet a zametat a jak vodník Kebule vařil mlhu.“

Divadlo fyziky ÚDiF Vás ve svých představeních chce inspirovat k pozornému dívání a k hraní si s věcmi kolem sebe. Možná pak uvidíte něco krásného, něco, co Vás překvapí.

 

Curling

Prezentace a ukázka curlingu, možnost vyzkoušet si hru.

Curling, týmový sport, ve kterém se hráči snaží dopravit po ledu své kameny co nejpřesněji do vyznačeného prostoru. To ví snad každý. Ale kdo měl možnost vyzkoušet si, jak náročné to ve skutečnosti je? Kolik váží hrací kámen, nebo kolik stojí sada kamenů? Pravidla hry, hrací taktiky a triky, nebo jak válí Česká vozíčkářská reprezentace, o tom všem a o mnohém víc přijdou na Kluziště na Letné vyprávět a předvést členové Českého svazu curlingu.

Sportovní program i v pátek

Praha sportovní si pro vás připravila aktivní program i na páteční odpoledne. Od 14:00 budeme soutěžit na ledové ploše i mimo ní o věcné ceny a vyzkoušíme vaše sportovní dovednosti na bruslích. Více informací, fotek či videí hledejte na našem Facebooku 

Foto: archiv