Běžkařská dráha na Vypichu pokračuje v provozu i přes výrazné oteplení. Díky zásobám technického sněhu se provozovatelům SkiParku daří udržet vrstvu sněhu mezi 30 a 50 centimetry. V únoru zde také proběhl již tradiční Pražský pohár. Podmínky jsou úměrné počasí, okruh se průběžně upravuje rolbou.

SkiPark zůstává i nadále v provozu denně od 8 do 21 zdarma, můžete si vypůjčit i materiál nebo objednat instruktora, lekce tu dává i olympijská vítězka Kateřina Neumannová. To vše díky zásadní podpoře Magistrátu hlavního města Prahy, Domu dětí a mládeže a městské části Prahy 6.

Provozní doba

PO – NE 8.00 – 21.00

Kde nás najdete

Skipark Praha naleznete na prostranství před oborou Hvězda na Praze 6 – Vypichu.  Zázemí Skiparku a půjčovna jsou vedle dětského dopravního hřiště v ulici Na Vypichu. Mapa

Vybavení

Skipark je vybaven zázemím, kde najdete půjčovnu lyžařského vybavení, lyžařskou školu, WC a provizorní převlékárnu. Za věci zde odložené neručíme. Šatnu ani sprchy ve Skiparku nemáme k dispozici. Připravujeme možnost občerstvení ve stanu, který je součástí zázemí Skiparku.

Doprava

Do Skiparku Praha můžete přijet autem (parkování v ulicích v okolí) nebo pohodlně městskou hromadnou dopravou. Nejblížší zastávkou metra jsou Petřiny (trasa A), odkud lze do Skiparku dojít pěšky (cca 500 m), nebo pokračovat autobusovými linkami 164, 168, 191 do zastávky Vypich. Do Skiparku se dostanete rovněž ze zastávky metra Nemocnice Motol (trasa A) a dále autobusovými linkami 174, 180, 184 do zastávky Vypich. Využít lze i autobusovou linku 191 ze zastávky Na Knížecí na Smíchově, nebo tramvajové linky 22 a 25 a vystoupit na zastávce Vypich.

Bližší informace na tel. +420 608 303 496

Rezervace výuky pro školy 

Cílem tohoto programu je poskytnout žákům základních škol možnost seznámit se běžeckým lyžováním a rozvinout svoje pohybové dovednosti za podpory kvalifikovaných instruktorů. Celý program je pro žáky i jejich učitele nepředstavuje žádné finanční náklady. 

Lyžařská průprava s nácvikem základních lyžařských dovedností

  • Program pro začátečníky, vhodné pro oba stupně základní školy.

Skipark Praha v číslech

  • délka okruhu: aktuálně 350 m, při klimaticky příznivých podmínkách prodloužení za brány Skiparku až 1900 m
  • šířka okruhu: 4 – 5 m
  • půjčení lyžařského vybavení na 2 hodiny: základní 200 korun, děti do 12 let 100 korun

Informace a přihlášky

Možnost přihlášení a více informací získáte na emailu skola@skiparkpraha.cz

Video z lyžařských lekcí zdarma v areálu SkiPark Vypich:

Dětské programy – Skipark Praha

Na konci každé lekce, kterou mají děti zdarma včetně zapůjčení materiálu i lyžařského instruktora, pořádáme štafetové závody… Ty se samozřejmě těší velké oblibě zúčastněných. 😉

Zveřejnil(a) Skipark Praha dne Středa 13. února 2019

Foto: archiv