Praha opět zažije obrovský boxerský svátek. Medailisté z mistrovství světa, Evropy i Asie se příští týden v sobotu představí v hotelu Hilton. Opět po dvou letech se uskuteční exhibiční souboj výběrů Evropy a Asie, který naváže na akci z listopadu 2017, kdy se v české metropoli utkali přední evropští amatérští boxeři s reprezentanty Kuby.

Zatímco tehdy se v ringu představil jen jeden český boxer, tentokrát bude domácích zástupců v hlavní části akce výrazně více. Jiřího Havla by měli doplnit česká jednička Zdeněk Chládek a Adam Kolařík. Významnou součástí galavečera budou i zápasy žen – za ně se v našich barvách představí Martina Schmoranzová s Petrou Laštovkovou.

Hlavní hvězdou akce bude francouzský mistr světa a stříbrný medailista z olympijských her v Riu Sofiane Oumiha. „Osobně se těším i na Arména Bačkova, který je mistrem Evropy a bronzovým medailistou ze světového šampionátu v Hamburku,“ uvedl jeden z pořadatelů Ladislav Kutil.

Bývalý úspěšný amatérský i profesionální boxer se na konci roku 2017 se společností BigBoard Praha podílel na akci Evropa – Kuba, blížící se duely považuje za kvalitou srovnatelné.

„Asijský box patří mezi nejlepší a například Uzbekové patří mezi ty, kteří zvládnou konkurovat i nejlepším Kubáncům. Medaile z asijských šampionátů pravidelně vozí ale i Mongolové, Thajci, Číňané a Kazaši,“ uvedl Kutil. Reprezentanti Kazachstánu v Praze bude chybět, neboť mají ve stejném termínu jinou akci.

Vstupenky na akci si můžete obstarat ZDE

Více fotografií a informací naleznete například v události na Facebooku

Foto: www.facebook.com/galashowBOXU