Už i v Praze konečně souvisle mrzne, což je skvělá zpráva pro lyžaře. V pátek 25. 1. 2019 ve 12 hodin otevíráme tradiční SkiPark. Podruhé na Vypichu, před tím už pětkrát na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli. Vzhůru na běžky!

Dvě sněžná děla už čtvrtou noc po sobě vyrábějí technický sníh, v noci pak mohla rolba upravit první stopy. „Předpověď vypadá na několik dalších dní nadějně, můžeme začít lyžovat a podle podmínek prodlužovat trať,“ říká olympijská vítězka a mistryně světa Kateřina Neumannová, která stála u zrodu projektu, teď opět pokřtí okruh a chystá i vlastní lekce běžeckého lyžování.

„Chceme dát především dětem šanci poznat běžky, neboť mnoho z nich se na ně u nás dostane poprvé v životě,“ připomíná Libor Bezděk, ředitel Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy, který má SkiPark na starost. Vstup je zdarma, v areálu je připravena půjčovna vybavení i trenéři, od pondělí se chystají opět i školní kursy, stačí se objednat. To vše díky podpoře Hlavního města Prahy, které zajistilo finanční prostředky na pořízení techniky a provoz a Městské části Praha 6, která financovala přípojky a poskytla pozemek.

„Jsem rád, že nám konečně začalo přát počasí a Pražané tak získají další možnost aktivního pohybu pro celou rodinu, a to i díky půjčovně lyží, kde si mohou běžky vyzkoušet malí i velcí, začátečníci i pokročilí. Stačí tak jen skočit do metra (stanice Petřiny) nebo na tramvaj a prostě přijet.“ vyjádřil se k projektu i pan radní pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání Vít Šimral.

6. února se tu pojede jako každoročně Pražský pohár v běhu na lyžích všech věkových kategorií, v uplynulých letech se na něm ukázali i reprezentanti Martin Koukal, Jiří Ročárek nebo Lucie Charvátová.

Není k dispozici žádný popis fotky.

Předloni ještě v Chuchli dvouměsíční provoz areálu přivítal čtyřicet tisíc lidí, loni tady na Vypichu ve vyšší nadmořské výšce a na rozlehlejší ploše přes třicet tisíc, přestože se díky klimatickým podmínkám začínalo až 10. února.

Lyžovat se bude vždy od 8 do 21 hodin také za umělého osvětlení.

Více informací i webkamery můžete najít na:

www.skiparkpraha.cz  nebo www.prahasportovni.eu/skipark-praha

Foto: archiv