Jak na nový rok, tak po celý rok? V případě sportovního vyžití na území hlavního města Prahy to tak rozhodně platí. Až do 24. února je pro všechny Pražany na letenské pláni připraveno kluziště zdarma. Oblíbená ledová plocha je letos doplněná o menší prostor pro dětské bruslaře, nově je pro zájemce zřízena i škola bruslení.

Na kluzišti je pro veřejnost připravena také půjčovna bruslí, horkovzdušný stan či převlékárna. Chybět nemůže ani doprovodný program. Na bruslích jsme již společně oslavili čerty s Mikulášem a na Vánoce jsme si mimo jiné zazpívali koledy a zdobili perníčky. Vždycky to byla velká zábava, na fotografie se můžete podívat na našem Facebooku.

Skluzem do nového roku

V pořadí již třetí velká akce na letenském kluzišti je na programu 5. ledna. Celý den bude pojatý jako aktivní sportovní odpoledne za účasti aktivních či bývalých sportovních hvězd. Každý návštěvník si bude moci vyzkoušet netradiční prvky sportovních disciplín. Moderátorem akce bude Petr „Nasty“ Cerha, opět vystoupí skvělý krasobruslařský klub BK Říčany a také si zastřílíme na hokejovou branku! Komu bude střelba na bránu málo, bude mít možnost vyzkoušet si laserovou střelnici, která dokonale kopíruje zážitek z biatlonu.

Mimo led se pak budete moct těšit na autogramiádu hokejistů HC Sparta Praha! Na závěr se můžete těšit na hudební vystoupení Martina Šafaříka s kapelou. Celý program naleznete ZDE

Doprovodné aktivity na pódiu a na ledě

Krasobruslařské vystoupení BK Říčany

Tento krasobruslařský klub pracuje převážně s dětmi. Talentované děti si připraví celkem 3 vystoupení, kde se představí soutěžní dvojice se svou závodní jízdou a dále tematicky laděné číslo v kostýmech včetně rekvizit. Trenéři si připraví pro návštěvníky i krátký workshop bruslení.

Soutěž: Střelba na hokejovou bránu na ledě

Z návštěvníků bude náhodně vybráno 5-10 soutěžících. Úkolem těchto soutěžících bude dát gól brankáři, který bude bránit hokejovou branku. Nejlepší 3 střelci budou odměněni věcnými cenami.

Hudební vystoupení Martina Šafaříka s kapelou

Martin je charismatický zpěvák a hudebník. Jeho působení v soutěži Československá Superstar 2013 mu dalo příležitost věnovat se hudbě naplno. Martin jako interpret, skladatel, producent a textař svých písní dbá na autenticitu. Martin bude před svým vystoupením k dispozici zájemcům o jeho podpis.

Doprovodné aktivity mimo led

Autogramiáda hokejistů

Podpis budete moci získat také od hokejistů týmu HC Sparta Praha! Jména vám prozatím nebudeme prozrazovat, můžete se ovšem těšit na známé hokejové tváře extraligových hráčů.

Soutěž: Střelba na hokejovou branku  

Velmi zajímavá soutěžní atrakce je střelba na hokejovou bránu. V bráně bude umístěna tematicky vytvořená PVC deska s potiskem ve tvaru hokejového brankáře. V této desce jsou otvory, kterými je možné vsítit gól. Samozřejmostí jsou hokejky různých velikostí pro malé i velké, pro praváky či leváky. Střílí se tenisovými míčky. Bude stanoven limit např. kdo se trefí 3 x z 5 pokusů, bude odměněn. Tato soutěž bude k dispozici po celou dobu programu.

Laserová střelnice

Aktuálně je velmi atraktivní zimní disciplínou biatlon. Bohužel malorážkovou střelnici na místě nepřipravíme, ale jako zajímavou náhradu volíme laserovou střelnici, kde si mohou návštěvníci vyzkoušet střelbu na terče stejně, jako kdyby se zrovna nacházeli na biatlonovém stadionu. Tato aktivita bude k dispozici po celou dobu programu.

Foto: archiv