Rok 2018 se pomalu blíží ke konci a my vám za celý tým Prahy sportovní chceme popřát veselé Vánoce, klidné prožití svátků a šťastný vstup do nového roku. Těšíme se na vás v roce 2019, který bude opět nabitý sportovními událostmi a zážitky. 

Co nás ještě čeká během svátků za sportovní události? 

Kluziště na Letné

Vánoce na ledě 

V sobotu 22. prosince je na programu další velká akce letenského kluziště věnovaná Vánocům. Moderátorem bude tentokrát známý komik Daniel Čech, na programu jsou aktivity na ledě i mimo něj. Opět se představí krasobruslařský klub BK Říčany, zazpíváme si koledy a vrcholem bude hudební vystoupení Olgy Lounové.

Zdobení vánočních perníčků

Pro návštěvníky budou připraveny napečené vánoční perníčky a děti si je budou moci nazdobit podle svých představ. K dispozici budou všem zájemcům tři výtvarnice, které poradí a dětem pomohou. Nazdobený perníček si každý bude moci odnést domů.

Soutěž: Lovec světla

Lovec světla je inovativní soutěžní atrakce, s možností procvičit si svůj postřeh a rychlost. Úkolem je v co nejrychlejším čase pochytat všechny světelné body, které vám atrakce zobrazí. Aktivita je vhodná pro děti i dospělé. Nejrychlejší z každých stanovených věkových kategorií získají věcnou cenu.

Podrobný programový scénář akce Vánoce na ledě naleznete ZDE

Kluziště na Letné má v letošním roce prodloužený provoz až do 24. února 2019. Otevírací doba mimo svátky bude stejná jako v loňském roce, tedy od 9:00 do 21:00 s krátkými pauzami pro úpravu ledu rolbou. Monitorovat zaplněnost kluziště budete moct na stránkách www.prahasportovni.eu, kde se dozvíte mj. také obsazenost školy bruslení a další potřebné informace.

Skluzem do nového roku

V pořadí již třetí velká akce na letenském kluzišti je na programu 5. ledna. Celý den bude pojatý jako aktivní sportovní odpoledne za účasti aktivních či bývalých sportovních hvězd. Každý návštěvník si bude moci vyzkoušet netradiční prvky sportovních disciplín. Moderátorem akce bude Petr „Nasty“ Cerha, opět vystoupí skvělý krasobruslařský klub BK Říčany a také si zastřílíme na hokejovou branku! Komu bude střelba na bránu málo, bude mít možnost vyzkoušet si laserovou střelnici, která dokonale kopíruje zážitek z biatlonu.

Mimo led se pak budete moct těšit na autogramiádu aktivních i bývalých hokejistů se zkušenostmi z NHL, na Letnou přijedou namátkou Jiří Tlustý či Ondřej Pavelec. Na závěr se můžete těšit na hudební vystoupení Martina Šafaříka s kapelou. Celý program naleznete na našem webu.

Otevírací doba o svátcích

 • 24. 12. 2018 09:00 – 14:00
 • 25. 12. 2018 09:00 – 21:00
 • 26. 12. 2018 09:00 – 21:00
 • 31. 12. 2018 09:00 – 16:00
 • 1. 1. 2019 09:00 – 21:00

Týden sportu zdarma 

V posledním kalendářním týdnu roku 2018 se stejně jako v minulých letech bude sportovat zadarmo. Hlavní město Praha ve spolupráci se sportovišti připravuje pro své obyvatele vánoční dárek v podobě Týdne sportu zdarma.

Konec starého roku a začátek nového je obecně oblíbenou dobou pro sportovní výzvy a hledání nové náplně volného času. Pomoci k tomu může i Týden sportu zdarma, jehož nabídku Pražané často a rádi využívají.

Pražané si budou moct vybrat z tradičních nabídek, nebo si vyzkoušet sporty, které ještě na vlastní kůži nepoznali. Využít mohou tradičně pestrou nabídku sportů. Mezi nejoblíbenější sporty patří plavání, bruslení, lezení, spinning, squash, softball, florbal či tenis.

Vzhledem k omezené kapacitě sportovišť je nutná telefonická či online rezervace.

 Akce se pořádá především díky pražským klubům a sportovištím, která se do Týdne sportu zdarma aktivně zapojují. Zvýšenou návštěvnost díky tomu vykazují například menší lokální sportoviště, zdravotní kurzy, nebo Domy dětí a mládeže.

Obecné informace

Kdy?

 • – 31. 12. 2018

Kde?

 • Různá sportoviště na území hlavního města Prahy

Jak se dozvím, kam zajít sportovat?

Odkdy se můžu rezervovat a kde?

 • Od 21. 12. přes registrační systémy samotných sportovišť. Seznam klubů i s kontakty a nabídkou naleznete na webu Prahy sportovní

Pravidla pro návštěvníky

 • Registrace jsou možné od pátku 21. 12. – je ale nutné se předem podívat na nabídku sportoviště na stránkách prahasportovni.eu – některá sportoviště umožňují registraci pouze dva dny dopředu.
 • Na stránkách prahasportovni.eu mohou návštěvníci sledovat, zda na sportovišti není vyčerpaná kapacita.

Pravidla pro sportoviště

 • Nepřijímat rezervace do pátku 21. 12.
 • Po naplnění kapacity pomocí elektronického odkazu oznámit na stránky prahasportovni.eu, že je již obsazeno a další rezervace se nepřijímají.
 • Nabízet opravdu vstup zdarma po celou dobu, kterou uvádí v nabídce. Pozor – vztahuje se opravdu jen na vstup. Půjčení bruslí/lyží/helmy může být samozřejmě za příplatek.

Jak je to s počtem sportovišť

 • Do Týdne sportu zdarma registrujeme pravidelně přes sto nabídek atraktivního sportovního vyžití. Některá sportoviště nabízí více vyžití a své nabídky rozdělilo.
 • Registrujeme řadu nových a zajímavých sportů. Stejně tak se do Týdnu sportu zdarma přihlašují známé stálice.