V Praze na Václavském náměstí bude v sobotu finišovat unikátní benefiční projekt s názvem Open race. Virtuální závod se jako první naplno rozjel na Magistrátu hl. města Prahy. Každý z týmů měl k dispozici svůj handbike trenažér simulující jízdu na kole a najížděl kilometry pro svého patrona v rámci poháru Preciosa. V sobotu se pak budou ceny pro jednotlivé patrony předávat.

Za Prahu usedli na handbike trenažér pracovníci Odboru sportu a volného času. Pro svého patrona Matěje Šímu najeli neuvěřitelných 1111 km. Handbike trenažér představil jeho autor Heřman Volf. Bývalý vrcholový atlet, oštěpař, usedl na invalidní vozík v roce 2006 po pádu na lyžích. Ke sportu se ale dokázal vrátit a mimo plavání či lyžování mu učaroval právě handbike. Od roku 2013 je ředitelem nejdelšího cyklistického podniku v Česku Metrostav handy cyklo maraton. 111 hodin non-stop závod zdravých a hendikepovaných sportovců na trase 2222 kilometrů.

Pro koho se jelo?

Každý tým jezdí po celý rok virtuální závod za svého „patrona“. Vítězný kolektiv pak svému patronovi může vyhrát nový trenažér, který mu pomůže s návratem do života. Patronem první etapy závodu za MHMP je Matěj Šíma.

Matěj Šíma, 27 let

„Bylo to 11. června 2017. V jednu chvíli jsem se bavil se svými přáteli na koncertě, v té druhé jsem bojoval o život. Po skoku do mělkých vod dobříšského rybníka jsem byl převezen nejdřív do nemocnice v Příbrami, potom na operaci do Motola. Poranění míchy kolem čtvrtého a pátého obratle mě upoutalo na invalidní vozík. Do konce života na čtyřech kolech. Učím se znovu jíst, pít, psát, žít… A musí to jít. Jde to! Vracím se do života. Díky moc za podporu!“

Program

Vyzkoušej si sport handicapovaných na speciálních trenažérech. Potkej se s mistry světa a paralympijskými medailisty. Rozjeďte to na simulátoru biatlonu na nejrušnějším místě v Česku!

Duely na unikátních handbike trenažérech. Biatlon na trenažéru sledge běžek a laserové biatlonové střelnici. Simulátor řízení auta pouze rukama, jako vozíčkář. Páka na levou či pravou ruku s aktuálním para šampionem!

Speciální hosté (14.00 – 15.00 hodin)

  • Daniela Pecinová – 2x Mistryně světa v para Pole-Dance
  • Jan Povýšil – Mistr světa a 5x medailista z paralympijských her
  • Michal Stark – Mistr světa a 6x účastník paralympijských her
  • Dana Selnekovičová – Česká reprezentace para Curlingu
  • Lukáš Práchenský – Šampion v páce handicapovaných 2018

Zástupci hlavního města Prahy

  • Zdeněk Hřib, primátor hlavního města
  • Vít Šimral, PhD et PhD, Člen Rady hl. m. Prahy pro oblast školství, vědy, sportu a podpory podnikání

Celodenní soutěže o ceny. Ukázky sportovního vybavení. Rozhovory se sportovci. Moderuje Jakub „Big Buba“ Ouvín.

Vše kompletně zdarma.

Za podpory hl. města Prahy organizuje Cesta za snem, z.s.

Videoukázka z akce:

OpenRace 2018: Finalisté z Praha hlavní město

Dnes končí náš celoroční projekt virtuálního závodu handbike trenažérů OpenRace 2018. Představujeme Vám třetího finalistu, tým zaměstnanců magistrátu hlavního města Prahy v čele s odborem sportu Praha.eu a Praha sportovní. Tihle borci jsou jedni z těch, kdo na trenažéru našlapali pro svého patrona nejvíce kilometrů. Vyhlášení a předání poháru absolutního vítěze proběhene 10. listopadu na Večer v Gala Cesty za snem 2018!. I první dva týmy na špici Metrostav a.s. a Nadační fond Bronec sport pomáhá č.ú.115-2054840207/0100 bojují o pohár Preciosa poslední týden dnem i nocí. Čas všech zúčastněných vyprsší dnes o půlnoci. Takže dámy a pánové v OpenRace – hezkou neděli 🙂

Zveřejnil(a) Cesta za snem dne Pátek 2. listopadu 2018

Foto: www.cestazasnem.cz