Prague Volleyball Games 2018 je nový mezinárodní turnaj volejbalové mládeže, který se uskuteční letos poprvé v Praze. Turnaj se odehraje v několika pražských halách a to od 27. do 29. prosince. Letos se o titul v prestižní soutěži utká 59 týmů z šesti zemí.

Soutěžit se bude v osmi kategoriích a sice:

 • A – chlapci – narození 1.1.1999 – 31.12.2000 (MU19)
 • B – chlapci – narození 1.1.2002 – 31.12.2003 (MU16)
 • C – chlapci – narození 1.1.2004 – 31.12.2005 (MU14)
 • A – dívky – narozené 1.1.1999 – 31.12.2000 (FU19)
 • B – dívky – narozené 1.1.2002 – 31.12.2003 (FU16)
 • C – dívky – narozené 1.1.2004 – 31.12.2005 (FU14)
 • D – dívky – narozené 1.1.2006 – 31.12.2007 (FU12)

Ve startovní listině mají převahu pochopitelně domácí týmy, ale zajímavou zahraniční účast obstarají například volejbalisté ze slavného polského klubu Jastrzebski-Wegiel nebo reprezentační výběry Slovenska a Dánska.

Počty týmů dle zemí:

 • Česká republika: 38 týmů
 • Polsko: 7 týmů
 • Slovensko: 6 týmů
 • Dánsko: 4 týmy
 • Itálie: 3 týmy
 • Rakousko: 1 tým

Konfrontace se zahraničím je k nezaplacení, ví šampion volejbalové Ligy mistrů

Uprostřed nabité sezony, ve které vedle extraligového úvazku bojuje také v národním poháru v klubové Evropě, se univerzál Jan Štokr bez váhání zapojil do podpory volejbalové mládeže. Přijal roli ambasadora mezinárodního turnaje Prague Volleyball Games. „Dávám příklady mladým, kam až to můžou dotáhnout, když budou pracovití,“ říká v rozhovoru vítěz Champions League a klubový mistr světa.

Jaké jsou hlavní důvody toho, že jste se stal ambasadorem Prague Volleyball Games?

Zaprvé je to tím, že mě o to požádal Martin Lébl, se kterým jsem pořád v kontaktu. Překvapil mě tou nabídkou, myslím, že tu jsou už jiní hráči, kteří by tohle měli dělat. Ale jsem rád i proto, že vidím, že mě mladí pořád znají a jsem ještě v povědomí.

Co vaše role na tomto turnaji obnáší?

Dávám všanc svoji tvář a díky tomu, čeho jsem ve volejbale dosáhl, i nějaké příklady mladým, kam až to můžou dotáhnout, když budou pracovití a budou poctivě trénovat. To je důležité.

Na co se na Prague Volleyball Games těšíte nejvíc?

Tohle je super akce, jsem rád, že o ni mají zájem i zahraniční kluby. My jsme taky jezdili na turnaje, ale nic tak velkého nebylo. Ta konfrontace se zahraničím je k nezaplacení.

Už máte jasno, kdy turnaj navštívíte?

Hlavně doufám, že budu mít čas, chci určitě přijet. Pobavilo mě, že jedna z hal, kde se hraje, je na Třebešíně, to je pro mě taková motivace, protože jsem tam dva roky studoval.

Mezi svátky se koná extraligové kolo, které se ale Dukly Liberec netýká, protože se po dohodě se soupeřem váš zápas odložil. Vyhovuje vám to tak?

Je to tak správné, nemyslím si, že by v tomhle termínu přišlo nějak víc diváků. Pro nás hráče je důležité, abychom si v půlce sezony dali oddych, byli s rodinami a nabrali energii i trošku fyzičku.

V souvislosti s nejvyšší soutěží se dostáváme znovu k mládeži. Jak vnímáte výkony juniorů, kteří v extralize už pravidelně nastupují?

Piskáček, Šotola, Vašina i další kluci se už v lize prosazují. Nejvíc hodnotím Marka Šotolu, ten má největší předpoklady k tomu, aby šel do zahraničí. Totéž Matyáš Džavoronok, který dostává šanci v Karlovarsku, což je super. Někteří hráči mojí generace taky dostávali příležitost a pak bylo odměnou, že jsme se prosadili v zahraničí. Ale nebylo to zadarmo, to platí i pro tyhle hráče, musí si to vybojovat, musí vědět, že jim to jen tak nespadne do klína.

Upoutávku na turnaj naleznete ZDE

Další odkazy:

Foto: praguevolleyballgames.cz