Velká kunratická je jeden z nejstarších přespolních běžeckých závodů u nás. Tradičně se vybíhá druhou listopadovou neděli v Kunratickém lese v Praze – letos již po pětaosmdesáté. A u Dolnomlýnského rybníka v Praze se sešli sportovci napříč všemi věkovými kategoriemi.

Pro hlavní trať závodu jsou charakteristická tři prudká stupání a tři přeběhy Kunratického potoka. Zvláště výběh k Hrádku při 45metrovém převýšení na vzdálenosti 60 metrů je velmi náročný. Trasa pro muže a ženy běžící přes Hrádek je dlouhá 3100 metrů, ženská trať měří 1330 metrů. Celkem se běhá 21 kategorii na pěti různých tratích.

V letošním 85. ročníku zvítězil mezi muži Jan Janů (Mizuno team), druhý byl Michal Šmahel (INOV-8 team) a třetí Marek Chrascina (1. Běžecký Jablunkov). Mezi ženami běžícími přes Hrádek vyhrála Pavla Schorná (Mizuno team) a v kategorii ženy – celkem zvítězila Adéla Stránská (INOV-8 team). Všechny výsledky najdete ZDE

Loni vyhrál Janů v čase 11:20,1. Rekord závodu drží již od roku 1979 legendární Vlastimil Zwiefelhofer (10:58,9).