České tenistky nastoupí v sobotu v Praze k finále Fed Cupu v sestavě Petra Kvitová, Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková. Do karet proti týmu USA jim může hrát i to, že zatím není finále Fed Cupu, ze kterého by české tenistky odcházely zklamané. A to jich za posledních sedm let hrály hned pět, naposledy předloni ve Francii.

Z důvodu zranění lýtka se pro finále omluvila osmá tenistka světového žebříčku Karolína Plíšková. A není jediná, americkou sestavu hodně ovlivnila absence sester Sereny a Venus Williamsových, finalistky nedávného Turnaje mistryň Sloanne Stephensové, nebo třeba Madison Keysové, se kterou má vyrovnanou bilanci Petra Kvitová. Do Prahy tak přiletí americký výběr vedený Danielle Collinsovo, kterou v nominaci doplní Sofie Keninová, Alison Riskeová a brněnská rodačka Nicole Melicharová.

„Všichni, včetně nás, budou očekávat nic jiného než vítězství. Ale hráčky jsou na tom tak, že už porazily hráčky světové desítky. Jak letos, tak dříve porazily Garciaovou, Muguruzaovou, Kerberovou, Riskeová prohrála s Kájou Plíškovou ze dvou mečbolů v Tokiu…,“ varuje nehrající kapitán Petr Pála.

Vzhledem k tomu, že český ženský tenis se v posledních letech opět stal velkým pojmem (viz nedávná účast hned sedmi tenistek na Turnaji mistryň) a také s ohledem na domácí prostředí ve vyprodané libeňské hale, budou české tenistky proti obhájkyním loňského vítězství ve finále Fed Cupu favoritkami.

Finálový souboj se uskuteční 10. a 11. listopadu v pražské O2 areně.

Český tým pro finále

Forma reprezentantek:

Petra Kvitová (singl)

  • Po famózní bilanci pěti titulů od února do června ji trápilo zdraví i forma. V součtu asijské šňůry a Turnaje mistryň prohrála pětkrát za sebou.

Barbora Strýcová (singl/debl)

  • Od US Open má bilanci 5-4, v Singapuru hrála semifinále čtyřhry po boku Andrey Sestini Hlaváčkové.

Kateřina Siniaková (singl/debl)

  • V Číně zdolala Garcíaovou, Muguruzaovou, Bertensovou, poté se jí v Evropě tolik nedařilo. Na Turnaji mistryň si zahrála finále čtyřhry.

Barbora Krejčíková (debl)

  • Parťačka Siniakové, v týmu je poprvé. Byla nominovaná dodatečně za zraněnou Karolínu Plíškovou.

 

Původní nominace obou týmů:

  

Videopozvánka z Facebooku

https://www.facebook.com/FedCup/videos/886820764858200/?__xts__%5B0%5D=68.ARAfQSm1b2barBi4yg7r49vZyynksO3_n66y9_NfDqnrIcmQSip2XoeJU5SHm6mP_wuplr0_zBkYkVQQ0z1I3htz2wKc2Al26_AjBI-CctSmajdQ0jssRufyuiUeqf0OjQx3jSEKgN4aBT_kZy4oHdQ0oYdcVgF2eBHk9a9-kEr0_N0kBkazTP2SIPjrf4OgZxD7Vli5LhkbAbUhWqzPlvirdl0&__tn__=k*F&tn-str=k*F

Foto: archiv akce