Nejlepší jezdci z celého světa na jednom místě v Praze. A oproti předchozím ročníkům větší pódium, bohatší pyro show či více světel. Akce FMX Gladiator Games, která letos slavila svoji plnoletost opět potěšila všechny příznivce motorek. Vítězem gladiátorského klání se stal Francouz David Rinaldo.

V superfinále se Rinaldo utkal s českým jezdcem Liborem Podmolem. Francouzi vítězství přinesla především bravurní salta vpřed.

Samotný závod však nebyl pro Libora Podmola hlavní částí letošních Gladiator Games. Pozornost se soustředila především na exhibiční trik, který se chystal vyseknout spolu se svým bratrem Filipem. Jako první Češi si brousili zuby na společný double back flip, dvojité salto vzad. „V závodech se budeme snažit, co to jde. Hlavní cíl je však dát dvojité salto vedle sebe. Zatím jsme to zkoušeli doma do molitanu a docela to jde. Já mám 80 procent úspěšnost, bratr 90. Bude to náročné, to je jasné,“  hlásil před akcí Libor Podmol.

A připravili se vskutku skvostně. Náročný trik skočili s bravurou.

Pro soutěžící jezdce na motocyklech bylo k dispozici 5 ramp. Po příjezdu na plochu každý z jezdců skočil úvodní skok.

Letošní ročník doznal spoustu úprav. Jedna byla přímo revoluční, změnil se systém hlavního závodu. Osmička nejlepších byla rozlosována do pavouku a v jednotlivých vyřazovacích jízdách nikdo nemohl opakovat triky. Navíc nikdo nemohl sledovat jízdy svého soupeře.

„Jedná se o unikátní formát. Hlavní myšlenka je, že vítěz bere vše a druhé místo je stejné jako osmé. Všechny zajímá jen první,“ řekl Martin Koreň, který show sám jezdil, ale zároveň se podílel i na organizaci akce. „Diváci uvidí bohatou a širokou skupinu triků. Jezdci budou muset zároveň hodně přemýšlet a taktizovat. Vyhraje ten, kdo bude mít dvacet silných triků,“ vysvětlil Koreň.

„Třeba se to zalíbí a přejde to i do mistrovství světa. Když nebudeme moc opakovat trik, bude to zajímavé. Je ale fakt, že jsem si říkal, že je to hodně skoků. Normálně nám jich stačí osm devět. Budeme muset řešit, co vymyslet,“ uvedl český jezdec Petr Pilát.

Video ze zahájení akce:

https://www.facebook.com/FMX.Gladiator.Games/videos/1930064010421383/?__tn__=kC-R&eid=ARAZr4jc9mYszCj3QX9UZwRST2-IbdFDN3BNKnXqBwIxXIJF5njmrnfoKA3T4_–xGcNbOL3CCktg7GB&hc_ref=ARREDxDvejE-uRrYn18rxDu2Sa4zjauLsl4aN6pas6TZKqaBfn8EhQoHEo9GPYExp_c&__xts__%5B0%5D=68.ARB1iDk4JsSilWqVsmvmeae0duQ1SDVWpmVuYeRW2vQ4H1eribnrbdtOrDJK46o5yKUVGqIWUHh7IbbDFQFmkkNqtwcGHApabmt6ufuF649qakWcSjb0VZgHr-EqzV7ukqLl0Ttn3iMAJi9WoST4YIjSrjFKp3IrYqxgk1L-_qgkeJQW7dLWngIFFJvYaCL0C-0fSNUwIZ1MSHqO8A

foto: archiv akce, M. Šach, AF / video: facebook/FMX.Gladiator.Games