Víc osobností a lepší atmosféru na své rozlučce s tenisovou kariérou Radek Štěpánek asi mít nemohl. Na akci Český lev se loučí v pražské O2 Areně si zahrál s Novakem Djokovičem, v hale mu tleskal Andre Agassi, vzkazy poslali Ivan Lendl, Roger Federer i Rafael Nadal a v hledišti bylo přes 14 tisíc fanoušků.

„Na tenhle večer nezapomenu,“ řekl rozrušený devětatřicetiletý Štěpánek, dvojnásobný daviscupový vítěz a bývalá světová osmička. „Bije se ve mně strašně moc emocí. Když jsem byl malej kluk a mlátil jsem v Karviné do zdi, nikdy jsem si nedokázal přestavit, že budu takhle odcházet ze sportu, který jsem miloval. Přepadaly mě strašné emoce štěstí, byli tady kamarádi, rodina, všichni, od kterých jsem se učil.“ 

Hodně Štěpánka překvapil jeho kamarád Djokovič. Vítěz čtrnácti grandslamů přijel na exhibici a připravil dárek v podobě gratulací od současných i bývalých hráčů včetně Federera, Lendla, ale i Rafaela Nadala a Borise Beckera. „Snažil jsem se držet slzy, když mi přáli hodně štěstí velcí tenisté,“ hlesl Štěpánek. 

„Neuvěřitelně si cením toho, že vůbec dorazil. Když jsme se domlouvali, moc se mu nedařilo. Teď přijel jako hráč, co tři měsíce neprohrál. Dal si tu práci, přemýšlel o tom. Není to jen šampion, je to úžasný kamarád,“ ocenil Djokoviče. 

Dvojnásobný vítěz Davisova poháru Štěpánek ohlásil konec kariéry již loni v listopadu. Sám se své rozlučky s kariérou manažersky ujal, a aby mohl přijet letošní vítěz Wimbledonu i US Open Djokovič, konala se akce až nyní.

Více fotografií najdete na našem Instagramu 

Foto: archiv akce