O víkendu 13. – 14. října se v pražském parku Ladronka odehraje již 16. ročník discgolfového turnaje Czech Open. Jedná se o tradiční a vůbec nejstarší turnaj v discgolfu u nás, který se každoročně koná na stejném místě.

Ti nejlepší discgolfisté z Česka zde budou moci poměřit síly i se zahraniční konkurencí. Do Prahy totiž přijedou hráči z Německa, Nizozemska, Polska, Finska, Litvy i Ruska. Celkově se zúčastní 90 hráčů, kteří budou soutěžit ve čtyřech kategoriích – Open, Women, Junior (hráči do 18 let) a Master (hráči starší 40 let).

Pro ty, co ještě neznají discgolf, se jedná o hru vycházející z pravidel golfu, kde se místo holí a míčků používají speciální létající talíře (frisbee) a jamky představují ocelové koše s řetězy, do kterých je cílem disk dostat na co nejmenší počet hodů. Na Ladronce se již několik let nachází pevné devítijamkové hřiště, které bude pro účely turnaje rozšířeno o dalších 9 košů, aby tak vznikla plnohodnotná soutěžní “osmnáctka”.

Během víkendu se odehrají celkově 3 soutěžní kola (dvě v sobotu a jedno v neděli). Hráčům se skóre sčítá a vítězem se stane ten, kdo všechna tři kola dokončí s nejmenším počtem hodů. První tři umístění z každé kategorie budou oceněni trofejemi, cenami od partnerů turnaje a letos poprvé také finanční výhrou (prize money).

Vysoká úroveň hry na turnaji Czech Open bude znamenat také atraktivní diváckou podívanou. Akce je veřejně přístupná a užijí si ji všichni, bez rozdílu pohlaví a věku. Park Ladronka navíc nabízí ideální příležitost spojit tuto netradiční sportovní podívanou s příjemnou víkendovou procházkou. Informace o turnaji i discgolfu jako takovém budou pro všechny zájemce dostupné v turnajovém centru, které se bude nacházet hned vedle usedlosti Ladronka, přímo u hlavní cyklostezky. Bude zde také možnost discgolf si vyzkoušet a pořídit si na něj základní vybavení.

Harmonogram akce

Pátek 12. 10.

  • 12:00 – hřiště připravené k tréninku

Sobota 13. 10.

  • 9:00 – hráčský meeting
  • 9:30 – 1. soutěžní kolo
  • 12:30 – pauza na oběd
  • 14:00 – 2. soutěžní kolo (cca do 17:30)

Neděle 14. 10.

  • 9:30 – hráčský meeting
  • 10:00 – 3. soutěžní kolo
  • 13:30 – vyhlášení vítězů

Další informace na turnajovém webu

Foto: www.czo.ultimo.cz – mapa hřiště