Memoriál Luboše Tomíčka je nejstarším motoristickým závodem v Praze, který si udržuje vysokou úroveň. Závod, jehož nápad se zrodil při vzpomínce na významného jezdce Luboše Tomíčka, který tragicky zahynul v boji o Zlatou přilbu v říjnu 1968, kde došlo ke kolizi a smrtelnému zranění, je prestižní událostí, která již patří k tradičním akcím hlavního města Prahy.

V pondělí 1. října 2018 od 18:45 startuje jubilejní 50. ročník Memoriálu Luboše Tomíčka, který bude navazovat na plochodrážní víkend v Pardubicích, což slibuje účast špičkových plochodrážních jezdců. Pozvání v této chvíli potvrdili např. „ruská raketa“ Emil Sayfutdinov, třínásobný mistr světa Nicki Pedersen či jeho reprezentační kolega Peter Kildemand. Samozřejmostí je účast nejlepších českých jezdců.

Neodmyslitelnou součástí každého závodu MLT jsou, ale také nejlepší čeští závodníci. A výjimka nebude ani při jubilejním 50. ročníku. Na start se spolu se světovými jezdci postaví Josef Franc, který pražskou dráhu jako domácí závodník velmi dobře zná, Václav Milík, v současnosti nejlepší český jezdec a Eduard Krčmář, který již několikrát dokázal, že patří mezi českou plochodrážní elitu.

Od roku 2010 čeká Memoriál Luboše Tomíčka na českého vítěze. Posledním domácím jezdcem, který stanul na nejvyšším stupni vítězů, byl Matěj Kůs. Ten se letos závodu nezúčastní, neboť se potýká se zraněním a pro letošek již sezónu ukončil. Zopakuje jeho triumf některý z českých jezdců právě na jubilejním ročníku?

Mimo samotný závod, který se každoročně těší velké divácké oblibě je součástí i autogramiáda jezdců, možnost zhlédnutí parkoviště závodních strojů a jiné aktivity, které nabízí doprovodný program pro děti i dospělé.  Závod je vhodný pro plochodrážní fanoušky všech věkových kategorií i pro širokou veřejnost, tedy i pro rodiny s dětmi. Akce je ukončena závěrečným ceremoniálem a tradičním ohňostrojem.
Vstupenky jsou v předprodeji již od 180 Kč. Děti do 10 let mají vstup zdarma. Více informací je k dispozici na webových stránkách www.speedway-prague.cz

Foto: www.speedway-prague.cz