Sedmý závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018 v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem, má několik očekávání.

Zličínský Bike Park  bude v neděli 23. září 2018 finálovým závodem celého ročníku pro kategorie dětí a žáků a malí cyklisté budou na rychlé, technické a pestré trati bojovat o dvojnásobný bodový příděl do celkového hodnocení poháru, což může v těsném pořadí jednotlivých kategorií znamenat řadu překvapení.

Do finále také míří dramatická soutěž týmů, kterou zatím vede o jediný bod pražská Dukla, před ADASTRA Sokol Veltěž. Soutěž týmů bude bodována klasickým způsobem jako v případě všech předchozích kol. A klasický bodový příděl si ze Zličína odvezou také kategorie kadetů a starší, které finálový, dvojnásobně bodovaný závod čeká až 28. října v Garden Parku Jeneč.

Diváckou třešničkou na zličínském dortu bude bezesporu souboj našich dvou úspěšných bikerů, Jana Škarnitzla (Sram Mitas Trek) a Ondřeje Cinka (Primaflor Mondraker Rotor) v kategorii mužů, nebo start úřadujícího mistra Evropy v kategorii kadetů, talentovaného Jana Zatloukala (Nutrend Specialized Racing).

Zatímco závodníci dětských a žákovských kategorií pojedou na Zličíně o dvojnásobný bodový příděl, který si připočtou k doposud získaným pohárovým bodům, týmová soutěž bude i ve svém finálovém závodě bodována klasickým způsobem, tak aby byly zachovány korektní podmínky i pro soutěžící dospělých kategorií.   

„Na trati jsou oproti jarnímu závodu tři změny“ informuje ředitel zličínského závodu Martin Jarouš, „první: protažený pump trek v dirt parku zakončený prudkým výjezdem na odrazovou plochu jednoho z velkých skoků. Bude otevřen od žáků výše a půjde o velmi zajímavý technický prvek. Druhá: prodloužená zadní pasáž za dálnicí, navazující na stávající single track. Jedná se o tři rovné a široké úseky pro předjíždění a konečně třetí: Změna dojezdu do cíle, vzhledem k rozšiřování místního hřbitova došlo k určité změně umístění finiše.“

Pořadatelé očekávají rekordní účast závodníků a žádají účastníky o maximální respektování pokynů pořadatelů a členů zličínského sboru dobrovolných hasičů, kteří budou regulovat dopravu a parkování. Soutěž týmů TOMKET Pražského MTB poháru má v patronaci CK NEMO SELEKTA, která vítěznému týmu věnuje finanční příspěvek na tuzemské či zahraniční soustředění.

Zájemci o cenný podpis Ondry Cinka a Jana Škarnitzla se mohou těšit na autogramiádu našich úspěšných olympioniků ve stánku Café Calabrone a milovníci FAST FOOD občerstvení na specifický FOOD TRUCK. 

  • Průběžné pořadí soutěže týmů ZDE
  • Video trati na Zličíně ZDE
FOTO: Barbora Klap