V pořadí už šestý závod TOMKET Pražského MTB poháru v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie, včetně handicapovaných cyklistů hostila pražská Libuš.

Pořadatelský tým libušského závodu z SK VELO Praha vedený Karlem Kubínem, připravil účastníkům krásnou, velmi kvalitně zajištěnou přírodní trat, která svou technickou i fyzickou náročností splňovala všechny požadavky současného cross country.

Závod kategorií žákyň a kadetů okořenili svou účastí naši úspěšní reprezentanti a novopečení Mistři Evropy z italské Pily, Simona Spěšná (MS Bike Academy Racing) a Jan Zatloukal (NUTREND Specialized Racing).

Jan Zatloukal časem 7:57 minut absolvoval vůbec nejrychlejší kolo závodu napříč všemi kategoriemi.

V ideálním cyklistickém počasí v Libuši bojovali jezdci všech kategorií o cenné body do celkového pořadí TOMKET Pražského MTB poháru, ovšem z pohledu celkového pořadí jednotlivých kategorií je stále vše otevřené a vítěze TOMKET Pražského MTB poháru 2018, kteří na slavnostním večeru získají unikátní pražskou dlažební kostku určí až finálové závody.

Další pohárové kolo se uskuteční už v neděli 23. září na Zličíně. Zličínský závod bude finálovým podnikem pro dětské a žákovské kategorie a tyto kategorie budou na Zličíně bojovat o dvojnásobný počet bodů do celkového pořadí poháru.

Na Zličíně se uzavře také doposud velmi dramatická soutěž týmů.

Ostatní kategorie, tedy kadeti a starší získají na Zličíně klasickou pohárovou porci bodů a o dvojnásobný bodový příděl se utkají ve svém finálovém závodě, kterým bude XCO maraton v Garden Parku Jeneč, v neděli 28. října.

Výsledky ZDE

FOTO: Barbora Klap