Pražský plavecký stadion Podolí hostil o víkendu prestižní EU Nations mužských klubů ve vodním pólu. Turnaje se zúčastnilo celkem deset týmů, tedy o dva více než před rokem. Vítězem turnaje se stal tým z Los Angeles, který ve finále porazil nováčka Solihull WP. V utkání o bronz zvítězil domácí tým Stepp Praha nad britským Cheltenhamem.

Turnaje se v pražském Podolí zúčastnili tyto týmy: Stepp Praha (CZE), Cheltenham SWPC (za IRL), Los Angeles AC (USA), Solihull WP (ENG), ASV Wien (AUT), Slagelse SK (DEN), Antwerpse WP (BEL), WPC Zaibas Elektrenai (LIT), KVP Piešťany (SVK) a Jarfalla VP (SWE). Šest z těchto týmů hrálo v Praze i před rokem, kdy se turnaje účastnilo osm týmů.

Českou republiku reprezentoval tým Steppu Praha, který aktuálně drží titul vicemistra ČR a mistra Českého poháru, 2. východoněmecké ligy a poháru. Steppáci chtěli napravit své počínání z loňska, kdy se tým nedokázal poskládat do ideální sestavy, a nakonec na turnaji skončil až sedmý. Letošní třetí příčka je tak výrazným zlepšením.

Výsledky turnaje naleznete ZDE 

 

 

Foto: http://www.eunwp.eu / Marcel Dvořák