Stadion mládeže Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy otevře slavnostně v pondělí 17. září 2018 v 15 hodin čerstvě zrekonstruovanou atletickou dráhu.

Po dvanácti letech velmi intenzivního využívání mladými sportovci bylo již nezbytné provést nové nástřiky finálních povrchů vlastní dráhy včetně lajnování. Dále byl v sektoru pro skok vysoký a oštěp kompletně vyměněn umělý povrchu.

„Mám radost, že běhání bude díky novému povrchu příjemnější, neboť je pružnější, a tak především pro děti zdravější,“ uvedl Libor Bezděk, ředitel Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy.

Díky této rekonstrukci tak Stadion mládeže získal nejméně na dalších deset let velmi kvalitní sportovní zázemí, které týdně využívá týdně přes tři tisíce dětí a mládeže a zároveň zájemci o rekreační běhání, kterým je stadion volně k dispozici.

„Když jsem se stal radním pro sport, tak jsem slíbil, že budeme sport v Praze podporovat všemi silami. Tento slib se daří plnit a investice do sportovní infrastruktury, ale i peníze pro trenéry, sportovní kluby a akce jsou dnes největší v historii. Považuji to za skvělý vklad pro budoucnost našeho města,“ řekl náměstek primátorky hl. m. Prahy Petr Dolínek.

  • Náklady na rekonstrukci činily 5,5 milionu korun a uhradilo je hlavní město Praha.Adresa: Stadion mládeže DDM hl. m. Prahy, Na Kotlářce 1, Praha 6
  • Spojení: metro A výstupní stanice Hradčanská, pak autobusem č. 131 – směr Bořislavka, výstupní stanice – Na Santince nebo metrem A na Dejvickou a pak pěšky směrem do areálu vysokých škol – cca 10 min., vchod z ulice Na Kocínce

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy je největší volnočasové zařízení v České republice s tradicí od roku 1950. Pro všechny věkové kategorie nabízí přes 500 kroužků, ateliérů, kurzů a oddílů. Zaměřením pravidelných činností uspokojí i ty nejnáročnější. Poskytuje také vzdělávání pro předškoláky prostřednictvím center pro předškolní děti. 

Další jeho činností je pořádání prázdninových pobytových akcí a příměstských táborů, akcí pro širokou veřejnost, soutěží, mezinárodních a vzdělávacích aktivit. V neposlední řadě provozuje DDM hl. m. Prahy vlastní ubytovací zařízení na celkově osmi místech v Čechách.

Foto: https://ddmpraha.cz – Stadion Kotlářka