V neděli odpoledne skončil pátý ročník mezinárodního turnaje mládeže v baseballu BACK2SCHOOL, který poprvé v historii turnaje značně prověřil pořadatele. Důvodem bylo počasí, které značně zkomplikovalo průběh především sobotního programu, a částečně i nedělního programu

V kategorii přijeli svoje loňské vítězství obhajovat Třebíč Nuclears. I letos přivezli velice silný tým, který dominoval v základní skupině a v play-off, než narazil na Hrochy Brno, letošní vítěze. Ti ve finále zvítězili 13:2 a odvážejí si putovní pohár pro vítěze do Brna. Třetí končí Hluboká po vítězství 7:5 v zápase o bronz na pražským SaBaTem.
Tato kategorie byla deštěm ovlivněna nejméně, všechny naplánované zápasy se odehrály, byť v sobotu se hrálo na šedesát minut na místo obvyklých devadesáti minut. Výhodou bylo také příprava třetího hřiště, kde se v sobotu odpoledne odehrály zápasy ve skupině o 9. až 12. místo.

Konečné pořadí BACK2SCHOOL U11:

 1. Hroši Brno
 2. Třebíč Nuclears
 3. Sokol Hluboká
 4. SaBaT Praha
 5. Klasik Frýdek-Místek
 6. Tempo Titans Praha
 7. Radviliškis Baseball
 8. Arrows Ostrava
 9. Baseball Plzeň
 10. Northwest Warriors
 11. Eagles Praha
 12. SK Kotlářka Praha

Nejlepší pálkař turnaje: Kryštof Martínek (Hroši)
Nejlepší nadhazovač turnaje: Matyáš Hasal (SaBaT)
MVP turnaje: Kristýna El Ghannam (Hroši)

Kategorie U13 byla poznamenána tím, že na turnaj nemohl z technických důvodů dorazit tým z Litvy a tak se jedenáct týmů pustilo do boje o putovní pohár, který byl pořadatelem přivezen z Ostravy. Stejně jako v kategorii U11 byly favority na vítězství týmy Třebíč Nuclears a Hroši Brno. A oba týmy se potkali ve finále. Bylo to stejné drama jako loňské finále, kdy rozhodl o vítězi walk off homerun. Letos se rozhodovalo pro změnu v tie breaku a o malinko lepší pálku si pro tie break schovali hráči z Třebíče. Po těsném vítězství 10:9 s tak mohou radovat z turnajového vítězství. Třetí končí na turnaji softbaloví Joudrs Praha, které v dalším napínavém zápase porazili Eagles Praha 7:6.
Sobotní program bohužel způsobil, že se muselo zrušit čtvrtfinále a týmy z druhých míst ve skupině tak neměli šanci bojovat o vítězství, ale další program již nebyl narušen.

Konečné pořadí BACK2SCHOOL U13:

 1. Třebíč Nuclears
 2. Hroši Brno
 3. Joudrs Praha
 4. Eagles Praha
 5. Tempo Titans Praha
 6. SK Kotlářka Praha
 7. Hroch Brno
 8. SaBaT Praha
 9. BK Zagreb
 10. Blesk Jablonec nad Nisou
 11. Silesia Rybnik

Nejlepší pálkař turnaje: Ondřej Tvrdek (Joudrs)
Nejlepší nadhazovač turnaje: Michal Pokorný (Hroši)
MVP turnaje: Kristýna Jan Hrabec (Nuclears)

Kategorie nejstarších, patnáctiletých byla ovlivněna počasím nejvíce, a nakonec se některé zápasy zrušili a zápas o třetí místo mezi pražskými Tempo Titans a SaBaTem se teprve bude hrát. Pořadatelé dokonce byli nuceni stanovit v rámci nedělního programu, že jediný a první zápasy, který se bude hrát bude finále, aby byl znám alespoň vítěz. Bohužel značně poškozené hlavní hřiště znemožnilo hrát jakýkoliv zápas a tak se v neděli hrálo jen finále mezi domácími Eagles a ostravskými Arrows a pak zápas Hroši Brno vs. SaBaT Praha.
Cestu do finále si z obou skupin vcelku jednoznačně vybojovali týmy Arrows Ostrava a Eagles Praha. Finále pak bylo jasnou záležitostí pražských Eagles, kteří porazili své soupeře 13:2.

Konečné pořadí BACK2SCHOOL U15:

 1. Eagles Praha
 2. Arrows Ostrava
 3. Tempo TItans Praha / SaBaT Praha
 4. Tempo Titans Praha / SaBaT Praha
 5. Třebíč Nuclears
 6. BK Zagreb
 7. Sokol Hluboká
 8. Hroši Brno
 9. Kotlářka Praha

Nejlepší pálkař turnaje: Kevin Volaric (Zagreb)
Nejlepší nadhazovač turnaje: Viktor Hluchy (Titans)
MVP turnaje: Kristýna Martin Jiranek (Eagles)

Nekompletní výsledky turnaje jsou k dispozici zde.

Foto: www.baseball.cz