Mezinárodní turnaj Pepsi Cup se bude konat na kriketovém hřišti v pražské Vinoři 6. – 9. září. Turnaje se zúčastní 8 týmů, které přijedou z Bahrajnu, Spojených arabských emirátů, USA, Švýcarska, Islandu, Indie, Kataru a v neposlední řadě z České republiky.

Turnaj je organizován Českomoravským kriketovým svazem a finančně podporován hl. m. Prahou. Tradičně se zápasy hrají na 20 overů. Poprvé si během turnaje zahrají i děti a pocítí tak mezinárodní atmosféru kriketového turnaje. Všichni, kdo chtějí zažít pravou kriketovou atmosféru, povzbudit jeden z týmů či si jen přijít popovídat o kriketu, jsou vítáni. Vstup na akci je zdarma.

Pepsi Cup

5. ročník turnaje, který si během velmi krátké doby dokázal vybudovat reputaci jednoho z nejlepších klubových turnajů v kriketu na světě. Každoročně se zahraniční týmy předhánějí, aby se mohli znovu zúčastnit turnaje a hráčská úroveň každým rokem stoupá. Pepsi Cup se tak stává turnajem, kde se čeští hráči utkávají se soupeři na světové úrovni. Vítězové minulého turnaje, tým Sledgehammer z Indie, se letos vratí, aby se pokusil obhájit vítězství v turnaji.

Kromě mezinárodní účasti se turnaj může pochlubit i jedinečným technickým zázemím. Hřiště je vybaveno reproduktory ozvučujícími celé hřiště. Zápasy jsou komentovány a živě vysílány přes Facebook. Diváci na hřišti i doma tak mají možnost lépe pochopit hru. Příjemnou atmosféru pak během Pepsi Cupu doplňuje nabízené občerstvení včetně grilovaného masa či piva.

Doprava na akci je pro diváky zajištěna zdarma. Zájemci se mohou svézt v typickém britském Double-deckru až na hřiště ve Vinoři. Autobus odjíždí od hotelu Duo (Teplická 492, Praha 9) o víkendu v těchto časech: v sobotu v 11:00 a 12:30, v neděli v 10:30 a 13:00. Zpět odjíždí autobusy ze hřiště v sobotu v 16:30 a 18:30 a v neděli mezi 17:00 a 18:00.

Zápasy pro děti

Díky velkému nárůstu juniorských hráčů kriketu, se poprvé na turnaji objeví a zahrají si zápasy i české děti. Po velkém úspěchu juniorského turnaje konaného v červnu v Praze 3, tak děti tentokrát dostanou příležitost zahrát si na stejném hřišti jako dospělí hráči a okusit mezinárodní atmosféru kriketu. Zápas pro děti se odehraje v sobotu 8.9. mezi 14:00-16:00 na hřišti Banks ve Vinoři. České děti budou mít možnost se setkat s hráči národního týmu, kteří se těsně před tímto turnajem vrátí z kvalifikačních bojů o účast na mistrovství světa v kriketu.

„Kriket v České republice roste v každém aspektu a je fantastické, že máme možnost na konci kriketové sezóny úspěšný rok oslavit právě na turnaji Pepsi Cup. Letos se zejména těšíme na to, že se turnaje zúčastní i naši nejmladší členové (nyní 250 dětí), kteří zatím hrají kriket pravidelně během kroužků ve školách. Doufáme, že jednoho dne pár dětí z této skupiny bude tvořit základ českého národního týmu“ říká Chris Pearce, hlavní trenér Kriketové Akademie ČR.

Foto: Facebook