Titul mistra České republiky v plážovém volejbale obhájil pražský tým Beach Service. V dramatickém finále turnaje Uniqa MČR klubů v plážovém volejbale porazil Hamr Sport 3:2 na zápasy a získal titul mistrů republiky. Bronzovou medaili získal Beachklub Strahov.

Uniqa MČR klubů v plážovém volejbale a titul mistrů republiky v plážovém volejbale vyhrál pražský tým Beach Service. V sestavě s reprezentanty Dumkem a Berčíkem nebo zahraničními posilami z Rakouska Juliem Hoferem a Tanjou Zass porazili Hamr Sport. Za Hamr nastoupila například reprezentační dvojice Nakládalová, Bonnerová. Na třetím místě se umístil Beachklub Strahov s aktuálně nejlepším českým hráčem Ondřejem Perušičem, který kvůli studijním povinnostem spoluhráče Davida Schweinera nastoupil s nadějným juniorem Adamem Štočkem.

V prvním semifinále porazil pražský Hamr tým Žraloci Pňov. První zapas mezi mužskými jedničkami Petrem a Vítem Benešovými a Dominikem Samcem s Davidem Kufou skončil 0:2. Zápas Radky Macháčkové s Andreou Kapounkovou proti Martině Bonnerové a Šárce Nakládalové se kvůli zranění první zmiňované dvojice nehrál.  Michal Bíza s Františkem Piherou porazili Martina Hlavatého a Ondřeje Beneše 2:0. I když poslední zapas Hamr prohrál 1:2, celkově zvítězil 3:1 a postoupil do finále.

Ve druhem semifinále nastoupil Beach Service proti Strahovu. Ondřej Perušič se svým náhradním spoluhráčem Adamem Štočkem podlehly Janu Dumkovi s Václavem Berčíkem 0:2. Karolína Řeháčková s Barborou Adamčíkovou zvládly i druhý zápas a porazily 2:0 Annu Dostálovou s Michaelou Knoblochovou. Marcel Mysliveček a Tomáš Pála prohrály s Robertem Kufou a Juliusem Hoferem a bylo rozhodnuto. Nic na tom nezměnil ani poslední zápas Ludmily Lojkové s Radkou Tučkovou proti Tanje Diechtler a Biance Zass, který vyhrály hračky Strahova. Se skórem 3:1 postoupil do finále tým Beach Service

V zápase o 3. místo Petr Beneš s Vítem Benešem porazily Ondru Perušiče s Adamem Štočkem 2:1, ale nakonec celé utkání vyhrál Strahov a zaslouženě obhájil loňské třetí místo.

Finálové utkání zahájila překvapivá porážka reprezentační dvojice Jan Dumek, Václav Berčík, kteří prohráli Dominiku Samcovi s Davidem Kufou. Ženské jedničky Martina Bonnerová s Šárkou Nakládalovou také vyhrály a Hamr se ujal vedení 2:0 na zápasy. Vše změnily zápasy druhých nasazených dvojic, kde Michal Bíza s Františkem Piherou prohrály s Robertem Kufou a Juliusem Hoferem 2:0. Martina Jakubšová s Michaelou Šmejckou také prohrály proti Tanje Diechter a Biance Zass a stav finále srovnaly na 2:2. Utkání o titul mistra České republiky klubů v plážovém volejbale tak musel rozhodnout zápas smíšených dvojice, ve kterém se utkala Karolina Řeháčková s Robertem Kufou za Beach Service a Šárka Nakládalová s Davidem Kufou za Hamr. Dramatické utkání rozhodl až tiebreak, ve které zvítězila dvojice Kufa s Řeháčkovou 28:26 a získala tak titul mistra republiky pro tým Beach Service.

Uniqa Mistrovství ČR klubů v plážovém volejbalu v pražském Beachklubu Ládví se hrálo na podobném principu jako tenisový Hopmanův pohár. Za každý tým hrály dvě mužské a dvě ženské dvojice. Na střídačku změřily své síly mužské a ženské dvojice. Rozhodující pátý zápas pak sehrály mixové páry.

Hlavními partnery UNIQA mistrovství ČR klubů v plážovém volejbalu jsou hlavní město Praha, společnost Uniqa a Český volejbalový svaz, partnery turnaje jsou Gala, MŠMT, Městská část Praha 8, společnosti Tep Faktor a marketingová agentura Odysseus.cz.

Foto: Beachklub Ládví/ Kohelka