Poslední prázdninový víkend se ve třech pražských baseballových areálech uskuteční již pátý ročník mezinárodního baseballového turnaje BACK2SCHOOL. Letošního ročníku se zúčastní 34 mládežnických týmů především z České Republiky, ale mezi startujícími týmy lze najít týmy z Polska, Litvy a Chorvatska. Turnaj se uskuteční ve třech věkových kategoriích.

Nejmladší, jedenáctiletí odehrají všech 30 rozepsaných zápasů v baseballovém areálu na Tempu (Zelenkova 530/3, Praha 12 – Kamýk). Dvanáct třináctiletých týmů odehraje taktéž 30 rozepsaných zápasů v areálu pražského SaBaTu v Troji (Povltavská 1, Praha – Troja) a deset týmů patnáctiletých odehrají své zápasy v Eagles Parku na Krči (Pálkařská 225. Praha 4 – Krč).

Turnaj začíná ve čtvrtek v poledne prvními zápasy v kategorii U15, U13 a U11 odehraje své první zápasy ve čtvrtek později odpoledne. Zápasy ve skupinách budou pokračovat ještě v pátek a v sobotu pro kategorii U15 a pouze v pátek pro kategorie U11 a U13. V sobotu budou v kategoriích U11 a U13 probíhat zápasy play-off. V neděli pak proběhnou ve všech kategoriích zápasy o konečné umístění. Vítězové pátého ročníku turnaje budou známy v neděli odpoledních hodinách.

V loňském roce zvítězili v kategorii U11 Třebíč Nuclears, kteří přijedou své vítězství obhajovat i letos. Bohužel v kategorii U13 se loňští vítězové Arrows Ostrava v letošním turnaji neobjeví, stejně tak i v kategorii U15 se loňští vítězové Technika Brno letos v Praze neobjeví.

Seznam přihlášených týmů do turnaje:

U11 U13 U15
Arrows Ostrava Radviliškis Bėgiai (Litva) Arrows Ostrava
Baseball Plzeň BK Zagreb (Chorvatsko) BK Zagreb (Chorvatsko)
Radviliškis Bėgiai (Litva) Blesk Jablonec nad Nisou Eagles Praha
Eagles Praha Eagles Praha Hroši Brno
Hroši Brno Hroch Brno Kotlářka Praha
Klasik Frýdek-Místek Hroši Brno Northeast Stars
Northwest Warriors Joudrs Praha SaBaT Praha
SaBaT Praha SaBaT Praha Sokol Hluboká
SK Kotlářka Praha Silesia Rybnik (Polsko) Tempo Titans Praha
Sokol Hluboká SK Kotlářka Praha Třebíč Nuclears
Tempo Titans Praha Tempo Titans Praha  
Třebíč Nuclears Třebíč Nuclears  

Nejenom pro pražské mládežnické týmy je turnaj první prověrkou po letních prázdninách před začátkem podzimní části sezóny, jejímž vrcholem jsou v polovině září Mistrovství České Republiky ve výše uvedených kategoriích.

Veškeré informace o turnaji jsou k dispozici na webových stránkách turnaje na adrese www.back-2-school.net a také na Facebooku

Foto: Facebook – archiv akce