Interkrosové mistrovství světa v Praze pokračovalo v úterý 21. 8. třetím hracím dnem. Mužská fáze turnaje stanovila týmy do finále a o souboj o třetí příčku. V ženském turnaji se dohrálo druhé kolo skupinových bojů a určilo se pořadí pro velké a malé finále. V dětském turnaji se dohrály skupiny a odehrály se play-in zápasy, které určily soupeře na středeční zápasy o jednotlivé příčky.

  • Výsledky muži: CZE vs. GER – 27:14, FRA vs. CZEj – 25:22, GER vs. QUE – 12:17, QUE vs. CZE 21:34
  • Výsledky ženy: GER vs. QUE – 21:18, CZE vs. CZEj – 30:19, CZEj vs. GER – 25:34, QUE vs. CZE 14:24
Reportáž z www.lacrosse.cz:

Ve středu 22. srpna se obě české reprezentace, ženská i mužská, probojovaly do finálových zápasů a bojovaly o celkové vítězství ve svých turnajích.

Do bojů o cenné kovy zasáhly také české juniorky, které po napínavém zápase proti soupeřkám z Québecu vybojovaly bronzové medaile. Ve finále se pak seniorský ženský tým utkal s Němkami, které až do poloviny třetí čtvrtiny dokázaly hrát s Češkami vyrovnaný zápas. Pak však domácí tým zabral, zlepšil obranu a své soupeřky dokázal přehrát a zvítězit 27:20. Zaskvěla se Tereza Bartušková, která nastřílela celkem šest branek.

Čeští junioři v konečné fázi turnaje také hráli o možnou třetí příčku. Bohužel ta byla nakonec nad jejich síly a z turnaje si odnáší poslední páté místo. Čtvrtí skončili Francouzi a bronz tak vybojovali Němci, kteří ve skupině o bronz oba své soupeře s přehledem přehráli. Finálový zápas mezi Českem a Québecem byl poněkud tvrdší než zbytek zápasů. Oba týmy hrály své maximum a dost často docházelo ke kontaktům, které do interkrosu moc nepatří. Ve finále MS se však může leccos přiostřit. Hosté se sice dostali hned na začátku utkání do vedení, ale to jim vydrželo pouze do šesté minuty, kdy český tým srovnal na 3:3 a následně utkání otočil ve svůj prospěch. Tento stav se již nezměnil a soupeř byl nejblíže k vyrovnání za stavu 14:11, tedy na rozdíl tří branek. Více se však již nepřiblížili a nakonec utkání skončilo vítězstvím domácích za stavu 29:23.

Oba české seniorské týmy tak splnily papírové předpoklady a obhájily svá předloňská vítězství na půdě Québecu. Dále tak pokračuje česká interkrosová nadvláda a neporazitelnost.

World Games 2018 – souhrn

Po světovém šampionátu se na území hlavního města Prahy konal také další interkrosový svátek. V termínu 22. 8. až 25. 8. se v pražském Braníku odehrály tradiční interkrosové světové hry.

Do 8 barevných týmů bylo ve středu večer rozlosováno přes 70 lidí ze 7 různých států.

Češi v jednotlivých týmech:

  • Červený – David Vysočanský, Jakub Kotěra, Aneta Dlouhá, Tereza Matějů
  • Modrý – Petr Čech, Tereza Koubová, Pavla Gründlerová, Tereza Kašparová
  • Žlutý – Eliška Hofmanová, Jan Sedmík, Josef Secký, Pavel Habada, Martin Špetlík
  • Hnědý – Martin Šindelář, Jiří Zadražil
  • Šedý – Michal Mudra, Majda Nešporová, Lucie Pražáková, Vašek Hejný
  • Zelený – Michal Šamaj
  • Růžový – Ondřej Sochna. Fialový – Jana Hornšálová, Zdeněk Sedmík, Petr Vašina

Pořadí týmů: 1. Pink, 2. Green, 3. Violet, 4. Red, 5. Grey, 6. Yellow, 7. Blue, 8. Brown.

Fotografie z akce naleznete na Facebooku

Foto: www.lacrosse.cz – Tereza Bartušková v zápase s Německem