Prahu ovládne nejprestižnější a hráčsky nejatraktivnější turnaj ve Freestyle Fotbale – SUPER BALL 2018. Kvalifikace se odehraje 22. a 23. srpna na atletickém stadionu Slavia ve Vršovicích, velkolepá finální show pak 25. srpna u metronomu na Letné.

Co je to freestyle fotbal? Energický sport, který vyžaduje jediné: obyčejný fotbalový míč a vášeň. Jde o disciplínu velmi atraktivní, hráč (freestyler) totiž s balonem předvádí celou řadu triků, a to bez jediného dopadu na zem. Většinou to jsou obtoče nohou kolem míče, balancování na všech částech těla, výjimkou nejsou ani akrobatické, či taneční kombinace.

Kvalifikační boje

A teď tenhle sportovní „koncert“ těch nejlepších freestylerů máte možnost sledovat i v Praze. Kvalifikace letošního šampionátu bude probíhat na atletickém stadionu Slavia ve Vršovicích. Porota zde vybere ty nejlepší freestylery, kteří své neobyčejné umění poté předvedou na finálovém večeru na Letné.

Čtyři hlavní disciplíny

Bojovat se bude celkem v jedenácti disciplínách, z nichž čtyři budou hlavní. Které? Battle – jde o soutěžní formát převzatý z breakdancingu. Utkávají se v něm dva hráči, kteří se po určitém časovém úseku střídají o míč. Po jejich „vystoupení“ porota ihned určí vítěze, který postupuje do dalšího kola.

Routine je další hlavní disciplína, v níž freestyleři předvádí předem nacvičenou sestavu s muzikou, a to v kostýmu s doplňky, povoleny jsou i rekvizity. Double Routine je pak synchronizovaná show ve dvojici. Vyhrává ten pár, který má nejlepší umělecké provedení. Poslední hlavní disciplínou je ženský battle – ženská soutěž, hodnotí se opět obtížnost, originalita a provedení.

Během kvalifikace můžete sledovat také doplňkové soutěže na vytrvalost, obtížnost triků a kreativitu.

Kolik hráčů bude bojovat o titul?

Turnaje se zúčastní na 300 hráčů z 55 zemí. Mezi účastníky se najdou zástupci třeba i z Číny, Austrálie, Kolumbie či Argentiny. Největší počet soutěžících se čeká z Norska, Ruska, ale také z Japonska a USA.

V průběhu kvalifikace se rovněž můžete těšit na PR aktivity s nejlepšími hráči turnaje, workshopy a stánek s freestyle vybavením.

To nejlepší vás však čeká 25. srpna. Na programu je finále, na kterém kromě neuvěřitelných sportovních výkonů nebude chybět světelná show a ohňostroj.

Přijďte a užijte si nevšední sportovní zážitek stále více populárního sportu.

ZMĚNA MÍSTA NA POSLEDNÍ CHVÍLI

Původně se mělo velké finále uskutečnit v centru Prahy na Ovocném trhu. „Na poslední chvíli jsme kvůli programu Stavovského divadla místo konání finálového večera změnili,“ oznámili v pondělí organizátoři akce. Nezapomeňte si proto poznamenat – velkolepé finále se koná na Letné u metronomu.

INFORMACE O MISTROVSTVÍ

Kvalifikace

  • a 23. 8.
  • od 10:00 hodin
  • atletický stadion Slavia, Praha 10 – Vršovice
  • Vstup zdarma

Finálový večer

  • 8.
  • od 18:00 hodin
  • Letná – prostor u metronomu, Praha 7
  • Vstup zdarma
Foto: archiv akce