Cenný skalp si na turnaji Advantage Cars Prague Open by Sport-Technik Bohemia připsal VÁCLAV ŠAFRÁNEK (24), který v osmifinále zdolal ve dvou setech nasazenou dvojku, excelentního antukáře a vítěze zdejšího podniku z roku 2015 Rogeria Dutra Silvu dvakrát 6:4. „Jsem spokojen. Je to cenné vítězství. Byl jsem velký outsider,“ komentoval vítězství brněnský rodák.

Šafránka potěšilo, že zvolil správnou cestu k vítězství „Nastoupil jsem bez respektu a diktoval hru od začátku do konce,“ těšilo českého hráče. Pochvaloval si atmosféru v areálu na Štvanici. „Jsem překvapený, kolik fanoušků od začátku chodí. Fandí a v koncovkách setů to sehrálo roli,“ děkoval obecenstvu.

Hned v pátek Šafránka čeká ve čtvrtfinále Slovák Horanský. „Některý hráč by se šel ještě po zápase dotrénovat, ale to já ne.“ Přednost dává klidovému režimu. Při čem nejlépe relaxuje? „Taková klasika. Playstation, filmy…,“ prozradil, jak bude ladit formu na dalšího soupeře.

HRADECKÁ SE VRACÍ: UŽ SE MI STÝSKALO PO CESTOVÁNÍ

LUCIE HRADECKÁ (33) sice na Advantage Cars Prague Open by Sport-Technik Bohemia nestačila na Američanku Katerinu Stewartovou (7:5, 6:7, 3:6), na utkání ale viděla také pozitiva. „Konečně zápas, kdy to vypadalo jako tenis a na kurtě jsem se cítila docela dobře,“ hodnotila stříbrná medailistka z Her v Londýně 2012, která před půlrokem prodělala dvě operace kolena.

„Vaz je prý po plastice běžně v pohodě do roka, já to stihla za půl. Fyzio na Roland Garros mi říkala, že takhle dobře vypadající koleno šest měsíců po takovém zákroku ještě neviděla.“

Hradecká byla po souboji, který trval dvě hodiny a osmačtyřicet minut, ráda, že je na dobré cestě. „První zápas, kdy jsem se trošku poznala. Škoda nevyužitých šancí,“ litovala možností ve druhém setu, kdy nepotvrdila rychlý brejk.

Nejdůležitější však tentokrát bylo, že její návratový proces jde podle plánu. Poprvé od zranění se objevila už v deblu na French Open. „Péťa Kvitová říkala, že je dobré vracet se právě tam. Byla to moje motivace,“ smála se. „Mohla jsem tam jít i do singlu, v něm se ale člověk potřebuje rozehrát spíš na menších turnajích,“ uvedla rodačka z Prahy.

Povolení hrát celodvorcový tenis, dostala od lékařů čtrnáct dní před antukovým grandslamem. Její koleno se po dvou operacích v říjnu a listopadu loňského roku, léčí podle plánu. „Na soustředění jsem odjížděla začátkem března. Tehdy jsem ještě měla omezený pohyb – v úvahu nepřipadaly přímé běhy ani náhlé změny směru,“ vzpomínala.

ZTRATILA ODHAD NA MÍČ

Handicap cítí, je ale především psychického rázu. „Ráda bych řekla, že to v hlavě vůbec není,“ spustila otevřeně dvojnásobná grandslamová vítězka ve čtyřhře. „Jestli nohu šetřím, tak ne záměrně. Spíš je to vzadu v hlavě, že noha nezareaguje tak rychle, jak bych si představovala. V zápase mi dneska blesklo, jak ke zranění došlo a když nastala vlastně stejná situace, tak jsem se nerozeběhla. Úplně mi to zranění znovu naskočilo,“ líčila.

Letos má za sebou osm zápasů, z toho šest prohraných. „Tenis hraju celý život, ale ztratil se mi odhad na míč a automatismy. Občas nevím, jak se k míči postavit. To se ale zlepšuje při zápasech,“ vysvětlovala.

„Bylo to příjemné, ale cestování už mi trošičku chybělo,“ popisovala vynucenou přestávku Hradecká. Během »zdravotní dovolené« nezahálela. „V baráčku jsem dodělala interiér a později se vrhla na realizaci zahrady, takže teď od největšího nepořádku zase odjedu.“

Dnes je na programu čtvrtfinále dvouhry a semifinále čtyřhry. Celý program najdete ZDE

Foto: www.pragueopen.org