Druhý ročník FORD CHALLENGEPRAGUE se uskuteční v sobotu 28. července, kdy na účastníky bude čekat trojkombinace plavání ve Vltavě, jízdy na kole a běhu v centru české metropole.

 “Snaha sportovních svazů a asociací proniknout na mezinárodní scénu v oblasti pořádání mezinárodních akcí je určitě pozitivním. Zejména pokud se nejedná pouze o akci pro vrcholové sportovce, ale i o sportování široké veřejnosti. V tom vnímám největší přínos FORD CHALLENGEPRAGUE. Loňský zájem o závod je důkazem, že lidi hledají aktivní možnosti sportování. Jsem zvědav, kolik triatlonistů se nakonec postaví na start letos v červenci,” řekl vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička.

Stejně jako loni bude start plavecké části závodu na Střeleckém ostrově, cíl je umístěn do Vítězné ulice. Připravena je pestrá porce závodů – triatlonový víkend otevře v pátek na Střeleckém ostrově běžecký závod dětí.

V sobotu je na programu hlavní závod FORD CHALLENGEPRAGUE, v jehož rámci čeká na triatlonisty porce 1,9 km plavání, 90 km na kole a závěrečný běh na 21,1 km. Plavecká část se odehraje v okolí Střeleckého ostrova, po ní vyrazí triatlonisté na dva okruhy na kole, které zavedou účastníky z centra města směrem na Vrané nad Vltavou a zpět a v závěru jsou připraveny čtyři okruhy běžecké části, vedoucí podél obou břehů Vltavy přes Rašínovo nábřeží, náplavku, Palackého most a Janáčkovo nábřeží.

Po úspěchu z loňského roku bude opět připraven závod s názvem CHALLENGETRY-ATHLON, který láká na distance desetkrát kratších než je dlouhý triatlon. “Je to jedinečná příležitost pro všechny, kteří si chtějí triatlon vyzkoušet nebo zatím nemají natrénováno na delší vzdálenosti. Naším cílem je poskytnout účastníkům nezapomenutelný zážitek z atmosféry mezinárodního závodu v centru Prahy a špičkový servis totožný s tím, který zajišťujeme pro účastníky hlavního závodu. Vypsáním této kategorie se dlouhodobě snažíme o zatraktivnění a popularizaci triatlonu mezi širokou veřejností.” vysvětluje Vrzák.

A chybět nebudou ani CHALLENGEPRAGUE ŠTAFETY, které si oblíbily především firemní týmy. Zájemci o start v některém ze závodu červencového triatlonového víkendu se můžou registrovat na webových stránkách www.challengeprague.com.

INFORMACE

 • Termín: 28. července 2018
 • Místo konání: Praha
 • Start: Střelecký ostrov (mapa)
 • Cíl: Vítězná ulice

PROGRAM

Pátek 27. července

 • EXPO – veletrh sportovního vybavení a partnerů závodu (Vítězná ulice)
 • CHALLENGEJUNIOR – běžecký závod pro děti a mládež od 3 do 15 let (Střelecký ostrov)

Sobota 28. července

 • EXPO – veletrh sportovního vybavení a partnerů závodu (Vítězná ulice)
 • FORD CHALLENGEPRAGUE MIDDLE (1,9 km plavání, 90 km na kole, 21,1 km běh)
 • CHALLENGEPRAGUE ŠTAFETY (tříčlenné štafety 1,9 km plavání, 90 km na kole, 21,1 km
 • běh)
 • CHALLENGETRY-ATHLON (0,38 km plavání, 18 km na kole, 4,2 km běh)
Foto: www.challengeprague.com