Při svém sedmém startu v hlavní soutěži challengeru se konečně dočkal. PATRIK RIKL (19) v úvodním kole Advantage Cars Prague Open by Sport-Technik Bohemia udolal Rusa Ivana Nedělka 5:7, 7:5, 6:4 a připsal si první challengerovou výhru v kariéře. „Byl to hodně těžký zápas a jsem rád, že jsem to zvládl. V prvním setu jsem si to zkomplikoval, když jsem nedopodával, ale nakonec to vyšlo,“ radoval se Rikl.

Devatenáctiletý rodák z Bradentonu reprezentující Česko patří mezi velké talenty, ale jeho kariéru v předešlých letech značně komplikovala zranění. V loňském roce však vybojoval první titul na mužském okruhu ITF, na který letos navázal v Mostě a poprvé nakoukl do první pětistovky. U Negrelliho viaduktu se pak představil díky divoké kartě. „Jsem hrozně rád, že jsem ji dostal a mohl startovat na takhle velkém turnaji,“ děkoval Rikl pořadatelům, přičemž si pochvaloval i úroveň své hry. „Mohlo by to být lepší, ale jsem spokojený. Hlavně jsem rád, že jsem vyhrál.“

Hned v úvodním kole se s turnajem naopak rozloučil loňský čtvrtfinalista Zdeněk Kolář, který po boji nestačil na Matse Morainga 6:7, 6:2 a 3:6. Lépe si nevedli ani Jan Šátral (prohrál s Portugalcem Dominguesem 1:6 a 3:6) a Marek Podlešák (nestačil na Nizozemce Griekspoora 1:6 a 4:6).

Foto: Patrik Rikl vybojoval cennou výhru (Foto: I. ČLTK Praha / Martin Sidorják)