Dnes začíná na pražské Štvanici tenisový Advantage Cars Prague Open 2018 by Sport-Technik Bohemia. Pro české muže nebyl los příliš příznivý. Největší tuzemský favorit Adam Pavlásek má v prvním kole sice kvalifikanta, ale ve čtvrtfinále může narazit na nasazenou jedničku a loňského finalistu Yannicka Madena. Složitou práci bude mít s Maďarem Balazsem také Lukáš Rosol a dalšího v trojlístku Zdeňka Koláře čeká třetí nasazený Moraing.

„Moje ruka šmátralka bohužel vybrala špatně, ale takový je život. Když úvodní těžké zápasy kluci zvládnou, tak budou mít o to lehčí druhé kolo,“ uvedl ředitel turnaje Vladislav Šavrda.

Těší ho, že úroveň challengeru ATP s dotací 43 tisíc eur + H slibuje atraktivní podívanou. „Celkově mi to přijde jako hodně kvalitní los. Turnaj výrazně obohatili semifinalisté velkého challengeru v Astaně Daniel Brands a Jurij Rodionov, který za nás (pořadatelský klub I. ČLTK Praha pozn. red.) loni hrál v domácí extralize,“ konstatoval Šavrda a dodal. „Se supervizorem Valerym Lutkovem jsme se shodli, že už úroveň prvního kola kvalifikace je výrazně lepší než v předešlých letech.“

Turnajový šéf si musí držet nestrannost, přesto má svého favorita na titul. „Vzhledem k formě ze Scheveningenu řadím hodně vysoko Yannicka Madena. Se Štvanicí má zkušenosti už z loňska a velmi dobře vypadal také ve Wimbledonu, kde odehrál slušný zápas s Johnem Isnerem. Mým přáním samozřejmě je, aby finále bylo s českou účastí,“ uzavřel Šavrda.

Soupeři českých tenistů v 1. kole:

  • Pavlásek (5) – kvalifikant
  • Kolář – Moraing (3) (vzájemné zápasy: 0-2)
  • Rosol – Balazs (6) (1-1)
  • Šafránek – Šproch (1-0)
  • Šátral – Domingues (0-1)
  • Rikl – Nedělko (0-0)
  • Podlešák – Griekspoor (0-0)

Kompletní los najdete ZDE

Foto: www.pragueopen.org