Šestnáctý ročník mezinárodního streetballového turnaje Prague International Streetball Cup opět strhl všechny přítomné a bavil výbornou hrou i organizací. Nejstarší evropský mezinárodní turnaj ve streetballu letos proběhl na náměstí Jana palacha před Rudolfinem. První místo nakonec obsadil domácí tým Humpolec Bernard.

Reportáž z celého turnaje z webu www.streetball-mania.cz:

Bando, vrchol celýho ročníku je za náma! Příjemnou tečku za sezonou udělal nedělní program šestnáctýho ročníku Prague International Streetball Cupu, nejstaršího mezinárodního evropského streetballového turnaje. Jaký týmy na tomhle turnaji uspěly a kdo ovládnul obě dovednostní soutěže?

Nedělní program odstartovaly tradičně čtvrtfinálový zápasy, v nichž se představily čtyři český a stejnej počet zahraničních týmů. Interesantní navíc bylo, že tuzemský mančafty se potkaly ve vzájemnejch utkáních.

Do semifinále nakonec prošla čtveřice Humpolec Bernard, Falcons, StudioBudza a SlamDunk Network. Postupem turnaje byly zápasy čím dál vypjatější a atmosféra – i v hledišti – výrazně gradovala!

Sumář čtvrtfinálovejch zápasů:

  1. Humpolec Bernard (Česká republika) vs. Sokolíci (Česká republika) 18:8
  2. Falcons (Česká republika) vs. Grit & Grind (Česká republika) 11:8
  3. Team Warsaw (Polsko) vs. StudioBudza (Polsko) 10:14
  4. Vikings (Ukrajina) vs. SlamDunk Network (Dánsko) 11:13

Slam Dunk Battle for Europe:

Po čtvrtinálovejch špílech přišla na řadu oblíbená smečařská soutěž. Českej dunkerskej šampion z „Čerňáku“ Dan Zach bohužel nakonec neměl vyzyvatele, protože ten se kvůli zdravotním problémům nemohl dunků zúčasnit.

Dan tak nakonec – i přes drobný problémy s kotníkem – ukázal fanouškům několik exhibičních smečí, za něž si zasloužil obrovskej aplaus. Odměnou mu byl vypsanej finanční bonus ve výši 500 eur.

Po smečařský, tentokrát tedy spíš exhibici než soutěži, byly odšpuntovaný semifinálový zápasy. V prvních z nich se střetly dva tuzemský celky, ve druhým zástupci polskýho a dánskýho streetballu. Do finále nakonec proklouzl tým Humpolce a polskej StudioBudza, o bronz se střetly čeští Falcons s dánskejma SlamDunk Network.

Semifinálový zápasy v kostce:

  1. Humpolec Bernard (Česká republika) vs. Falcons (Česká republika) 16:6
  2. StudioBudza (Polsko) vs. SlamDunk Network (Dánsko) 4:3

3pt Shootout for Europe:

Po semifinálovejch bitvách a před úplným vyvrcholením turnaje proběhla ještě druhá dovednostní soutěž, pro top dalekonosný snajpry, kterou díky nejpřesnější mušce ovládnul Levi Levine z dánský družiny SlamDunk Network.

Po týhle soutěži už přišly na řadu poslední dva zápasy mezinárodního turnaje! V utkání o třetí místo se na větší bodovej rozdíl utrhl celek Falcons, ale Dánové postupem času přidali na obrátkách a povedlo se jim v samým závěru skóre srovnat. Za stavu 15:15 přišel se závěrečným klaksonem faul při střelbě na dlouhána Tomáše Brůhu, kterej tak měl na svejch bedrech rozhodující šestku – tu proměnil a společně se svejma spoluhráčema se tak mohl radovat ze zisku bronzu i odměny 500 „éček“.

Zápas o třetí místo:

Falcons (Česká republika) vs. SlamDunk Network (Dánsko) 16:15

Jakmile se blížil finálovej zápas, tribuna se zaplnila do posledního místečka a atmosféra i okolo centrálního kurtu nabrala na otáčkách! V tomhle utkání tahali po celej zápas za delší konec provazu borci z Humpolce vedení kapitánem Ondrou Dygrýnem. Chasníci z Polska sice bojovali a hráli velmi tvrdě a houževnatě, ale na třináctej tým světa to nestačilo. Humpolec Bernard si zásluhou výhry odvezl prize money 2000 eur, na poraženýho finalistu čekal šek na tisíc „éček“.

Finále:

Humpolec Bernard (Česká republika) vs. StudioBudza (Polsko) 19:13

Nezapomeň nás sledovat i dál na našem webu, Facebooku, Instagramu i YouTube kanálu. Postupně budeme všude házet články, rozhovory, galerky, highlighty a ohlížet se za uplynulou sezonou, respektive se připravovat na tu nadcházející. Streetball mania prostě nikdy nespí!

Velké poděkování patří partnerům Prague International Streetball Cupu 2018, kterými byly: Hlavní město Praha, Městská část Praha 1, Spalding, Precol – dodavatel sportovních povrchů, AFP Spedition, Rajec, Démos a OTS – stavba lešení.

Foto: Jakub Nedbal