Denisa Allertová bude největším tahákem Advantage Cars Prague Open 2018 by Sport-Technik Bohemia.

Česká fedcupová reprezentantka DENISA ALLERTOVÁ (25) bude největší hvězdou Advantage Cars Prague Open 2018 by Sport-Technik Bohemia. „Jsem ráda, že po čase opět můžu hrát doma,“ nemůže se dočkat pražská rodačka. Kombinovaný podnik mužů i žen na Štvanici znovu přiláká širší tenisovou špičku. „Tak jako vždycky se máme na co těšit. Startovní pole slibuje atraktivní podívanou,“ zve dlouholetý ředitel dámského turnaje s dotací osmdesát tisíc dolarů TOMÁŠ PETERA (47).

Mezi přihlášenými figurují mimořádně zajímavá jména. „Někdejší světová třiadvacítka Mona Barthelová, bývalá členka Top 50 Carina Witthöftová a zapomenout nesmíme na Jevgeniji Rodinovou, kterou letos ve Wimbledonu vyřadila až v osmifinále Serena Williamsová,“ vyjmenoval to nejlepší, co do Prahy přijede Petera. „Čeští fanoušci se určitě nejvíc těší na Denisu Allertovou, Terezu Smitkovou, Barboru Krejčíkovou, jež momentálně patří mezi absolutní špičku v deblu, i Karolínu Muchovou, která bude obhajovat loňskou finálovou účast,“ dodal.

Kompletní menu dokreslí volné karty. „Letos je dostanou ikona pořádajícího klubu I. ČLTK Praha, grandslamová vítězka i olympijská medailistka Lucie Hradecká, další domácí hráčka Miriam Kolodziejová a talentovaná Barbora Štefková. O poslední teprve rozhodneme,“ upozornil turnajový šéf.  

Allertová: „Pro dobrý výsledek udělám maximum.“

Při absenci někdejší tváře turnaje Markéty Vondroušové bude pod největším dohledem Denisa Allertová. „Když budu zdravá a fit a trochu se opět na antuce rozehraju, tak doufám, že uhraju dobrý výsledek. Udělám pro to maximum,“ slíbila fanouškům svěřenkyně trenéra Jana Příhody.  „Nechci si před sebe klást nějaké velké cíle. Možná z toho bude finále, možná ne. Slibuji ale, že udělám vše pro to, abych došla co nejdál.“

Pro turnaj pod Negrelliho viaduktem má slabost. „Hezkou vzpomínku mám na rok 2015, kdy jsem se dostala až do finále. Bohužel jsem ale nedotáhla zápas se Španělkou Torro-Florovou do vítězného konce. Celý týden byl tehdy super,“ vzpomínala na tři roky staré chvíle.

Představit se v domácím prostředí je i pro tak zkušenou bojovnici oživením. „Důležité pro mě je, že mám na blízku rodinu, přátele i svého přítele (Jan Šátral pozn red.), který zde ve stejný týden hraje. To je na tom to vzácné, protože jinak se takových příležitostí moc nenaskýtá,“ dodala.

Nebude chybět bohatý doprovodný program. Přehlídku luxusních sportovních automobilů slibuje hlavní sponzor turnaje Advantage Cars, v areálu bude bohatá možnost občerstvení a chybět nesmí populární »Kids Day«! To všechno tradičně zdarma. „Sportovní fanoušky srdečně zvu. Turnaj není jen sportovní, ale každoročně také společenskou událostí. Špičkový tenis patří na Štvanici,“ uzavřel Petera.

Advantage Cars Prague Open 2018 by Sport-Technik Bohemia se koná od 21. do 29. července.

Seznam přihlášených žen najdete ZDE

Foto: www.pragueopen.org