Náměstí Jana Palacha před Rudolfinem bude o víkendu 14. a 15. července 2018 hostit šestnáctý ročník nejstaršího mezinárodního evropského streetballového turnaje, Prague International Streetball Cupu.

V sobotu i v neděli turnaj odstartuje ve 14 hodin. Konec sobotního programu je naplánován na cca 18. hodinu, v neděli by celý program měl vyvrcholit okolo 17. hodiny.

Na turnaj se z náročné kvalifikace probojuje šest českých top týmů (vítěz Labského streetballového poháru a Pražské streetballové ligy, tři nejlepší celky z finále Českého streetballového poháru a jeden tým s divokou kartou), které se utkají se šesti zahraničními týmy. Celkem se tedy turnaje zúčastní 12 mužských týmů.

Ve hře jsou prize money ve výši 2000 EUR, 1000 EUR a 500 EUR. Vítěz smečařské soutěže se může těšit na šek v hodnotě 500 EUR. Kromě smečařské se uskuteční ještě soutěž v trojkách a celým turnajem bude provádět moderátor Mc Kajak.

Akce je určena jak pro aktivní hráče mužských týmů, které se turnaje zúčastní, tak i pro širokou veřejnost nejen z řad basketbalových a streetballových fanoušků.

Vstup na akci je zdarma, více informací naleznete