První prázdninový víkend na přelomu června a července zažije Praha skateboardový festival Mystic Sk8 Cup 2018. Uskuteční se tradičně ve skateparku na ostrově Štvanice.

Přibližně 150 profesionálních skateboardistů z cca 25 zemí bude závodit od pátku do neděle v disciplínách streetstyle, bowl (bazén) a best trick, pro dívky je připraven závod v disciplíně street a bowl jam. Vyhlášení vítězů, kteří si odnesou originální poháry ze sklárny Ajeto glass a rozdělí prize money 750.000 korun (36.000$), bude v neděli po 20:00 hodině. V porotě zasedne například legendární skater Pat Duffy.

Jezdci se letos mohou jezdci těšit na zcela nový povrch skateparku, raily, boxy a centrální překážku a návštěvníci se budou moci sklouznout na skimboardu nebo si vyzkoušet obratnost prstů ve fingerboardingu. Samozřejmostí bude možnost sledování živého přenosu závodu na velkoplošné obrazovce.

Na travnaté ploše mezi parkem a břehem Vltavy se otevře tradiční Relax zóna, jež nabídne skvěle ozvučenou hudební stage, kterou po desáté hodině večerní vystřídají party DJs. Festivalovou náladu doplní restaurace, stánky s občerstvením a bary. Příležitost bude i k nákupu v obchodech se skateboardovým vybavením a oblečením.

V rámci letošního Mystic Sk8 Cup vystoupí hned první den kapely All For Nothng a H2O. Vstupenky na koncert je možné zakoupit zde.

Foto: www.mysticsk8cup.cz

3X NEJ

Mystic Sk8 Cup je za 24 let své existence historicky nejdéle fungujícím, ale i největším skateboardovým závodem v Evropě, zároveň patří mezi jezdci k nejoblíbenějším závodům na světe. Je tomu tak proto, že závod a festivalová atmosféra, spolu s magií města Prahy vytváří pozoruhodný zážitek, pro který se jezdci i diváci každý rok vrací.

Akci podporuje hlavní město Praha.

MYSTIC SK8 CUP 2018

  1. 6. – 1. 7.

Praha, ostrov Štvanice

Vstupenky:

  • třídenní: 900 Kč
  • další možnost + předprodej ZDE
  • děti do 10 let zdarma