Česká Muaythai Asociace se pyšní historicky prvním pořadatelstvím velké světové akce. Letošní Mistrovství Evropy v muaythai hostí Praha. Mezinárodní turnaj se koná v termínu od 29. června do 8. července. Souboje o titul mistra Evropy v plnokontaktním bojovém sportu se uskuteční v Tipsport Aréně Praha s kapacitou téměř 14 tisíc diváků.

Mistrovství Evropy odstartuje v sobotu 30. června slavnostním ceremoniálem v Tipsport Aréně Praha. „Úvodní vystoupení šampionátu bude obrazem naší národní kultury a historie. Návštěvníci ceremoniálu se mohou těšit na příběh českého lva, klavírní představení nebo umělecké taneční vystoupení v krojích,“ řekl prezident České Muaythai Asociace Petr Ottich.

Organizátoři chystají pro diváky ještě speciální páteční akci (6. července) jako bonus tzv. galavečer, který bude koncipován jako výběr Evropy versus Thajsko. Turnajem bude provázet moderátorská dvojice Petr Vágner a Bára Dvorská.

Foto: www.czechfighters.cz

Na prestižním mezinárodním turnaji se utká o nejlepší umístění přes pět set zápasníků z celkem pětatřiceti evropských zemí v různých juniorských i seniorských kategoriích. Zúčastní se například i největší evropská hvězda, kterou je běloruský zápasník Andrei Kulebin.

Česká reprezentace vyšle do bojů dvacet českých reprezentantů. „Samozřejmě půjde o naši nejpočetnější výpravu na vrcholné světové akci vůbec, a předpokládáme, že před domácím publikem také o nejúspěšnější,“ uvedl Ottich.

Jako obhájce titulu mistra Evropy z loňského šampionátu v Paříži ve své váze se na turnaj připravuje český thajboxer Jakub Klauda. Mezi jeho úspěchy mimo jiné patří stříbro z mistrovství světa a bronzové umístění na Světových hrách –  The World Games 2017 v Polsku.

Medailové ambice nestojí ale pouze na Jakubu Klaudovi. Český výběr muaythai má více zkušených zápasníků, kteří se mohou chlubit úspěchy na mezinárodní scéně. Těmi jsou Matěj Peňáz, Matouš Kohout nebo Manh Hung Nguyen. Naděje na úspěch nesou také souboje českých juniorů. V minulém roce z Paříže přivezli dvě zlaté a dvě bronzové medaile.

Vítěz v mužské kategorii A ve vybraných váhových kategoriích si zajistí přímou účast na Combat Games 2019 v čínském Taipei. Hry, které se skládají z patnácti bojových sportů, se uskuteční teprve potřetí.