Už v neděli 24. června zažijí návštěvníci závodiště ve Velké Chuchli absolutní vrchol dostihové sezony – 98. České derby. Přijďte se na vlastní oči podívat, který kůň se nesmazatelně zapíše do historie a která stáj dosáhne v dostihovém světě na tu vůbec nejvyšší možnou metu. První dostih se ve Velké Chuchli poběží ve 14 hodin, areál včetně restaurace, stánků s občerstvením a dětských atrakcí bude otevřený už od 12 hodin.

Čím je derby tak výjimečné? Spolu s klasickými testy tříletých hřebců a klisen – Velkou jarní cenou a St. Leger – tvoří takzvanou klasickou Trojkorunu. V těchto dostizích startují koně jen jedinkrát za život, a to ve věku tří let. Už samotná účast koně v derby je pro majitele a trenéry koní sen. Prvenství pak vítězného koně katapultuje vysoko v jeho dostihové kariéře.    

Program nejprestižnějšího dne roku obsahuje celkem osm dostihů, z nichž pět je zařazeno do nejvyšší kategorie.  Samo České derby, jehož celkový součet cen činí 2,5 milionu korun, je již řadu let nejbohatším klasickým dostihem celého středoevropského regionu.

Dostihové odpoledne si ve Velké Chuchli užije celá rodina. Pro hosty připravil šéfkuchař v nově rekonstruované restauraci speciální menu. Své ratolesti mohou návštěvníci nechat vydovádět v dětském koutku a na dalších atrakcích. Dámy jistě ocení možnost vybírat z pestré nabídky klobouků.  Zájemci si také mezi dostihy mohou nastudovat vypsané kurzy a vyzkoušet své tipařské štěstí, a sázkou na „svého koně“ se tak stát přímým účastníkem tohoto mimořádného sportovního klání.

Děti do 15 let mají vstup zdarma, mládež do 18 let za polovic. Lístky zakoupíte na pokladně u hlavního vstupu nebo elektronicky přes tento formulář

Foto: www.velka-chuchle.cz