Ve dnech 15. – 17. června proběhne ve sportovním centru Horní Počernice mezinárodní juniorský turnaj ALL STARS CUP 2018. A organizátoři při příležitosti jubilejního desátého ročníku nachystali několik novinek. Tradicí nicméně zůstává silné zahraniční obsazení. Do naší metropole přicestují na konfrontaci s našimi mladými hráči šestnáctiletí zástupci fotbalových škol z Francie, Německa, Ruska, Španělska, Portugalska, Mexika, Turecka, Japonska a poprvé i z Ázerbajdžánu.

Pro desáté jubileum organizátoři připravili kromě speciálně vytvořeného loga i další novinky. Letošní ročník určený hráčům narozeným v roce 2000 se bude poprvé ve své historii hrát výhradně na přírodní trávě. „Přesunem do sportovního centra v Horních Počernicích na dvě travnatá hřiště jsme vyřešili jednu z posledních výtek bývalých i stávajících účastníků, kteří neradi nastupovali na hřišti s umělým povrchem“, připomíná ředitel turnaje Jaroslav Novák.

Důraz na sportovní stránku potvrzuje opět velmi silné zastoupení zahraničních klubů z devíti zemí a tří kontinentů, kterému tentokrát vévodí účast šestnáctiletých fotbalistů klubu FC Barcelona. „Mládežnický tým z Barcelony startuje na turnaji podruhé, nicméně v kategorii šestnáctiletých vůbec poprvé. Je to asi nejvýš, kam se můžeme z hlediska klubového fotbalu dostat“, potvrzuje Jiří Valín, jenž má na starosti kontakt se zahraničními kluby. 

    

Foto: www.allstarscup.cz

Hlavní cíl turnaje zůstává stejný od samého počátku. Zprostředkovat českým týmům možnost špičkové zahraniční konfrontace. „O něčem takovém jsme si mohli nechat jako děti i dorostenci jen zdát. Díky All Stars Cupu mají čeští šestnáctiletí fotbalisté jedinečnou možnost porovnat si své dovednosti s opravdovou špičkou ve své věkové kategorii a navíc bez nutnosti nákladného a dlouhého cestování“, připomíná patron turnaje Vladimír Šmicer.

Letošní účast opět dokazuje, že se jedná o velmi prestižní dorostenecký turnaj, který patří mezi nejlepší v Evropě. Je tak logické, že ho Fotbalová asociace České republiky zařadila na seznam svých aktivit. „Kam jinam bychom měli dávat peníze, když ne do mládeže a do takových projektů jako je All Stars Cup“, vysvětluje ředitel Sportovně technického oddělení FA ČR Michal Prokeš.

Tradice zůstane zachována v případě hracího formátu, internetového přenosu na webových stránkách turnaje i slavnostního vyvrcholení turnaje, které společně s utkáním o třetí místo a finále proběhnou na stadionu Bohemians Praha 1905 ve Vršovickém Ďolíčku. Po skončení turnaje se mohou diváci těšit na pořad, který bude odvysílán na O2 TV Sport, jež je mediálním partnerem turnaje.

Turnaj All Stars Cup 2018 pořádá Fotbalová asociace ČR a sportovní a marketingová agentura All Stars Team s.r.o. ve spolupráci s fotbalovými kluby SK Slavia Praha a Bohemians Praha 1905 za podpory Magistrátu HMP a MČ Praha 10.

Týmy na letošním All Stars Cupu:

  • ČR: 1. FC Slovácko, Bohemians Praha 1905, FK Dukla Praha, FC Fastav Zlín, SK Slavia Praha, FC Viktoria Plzeň, FC Zbrojovka Brno.
  • Zahraničí: FC Porto (Portugalsko), FC Barcelona (Španělsko), Paris St. Germain (Francie), Hertha Berlín (Německo), Zenit Petrohrad (Rusko), Besiktas Istanbul (Turecko),  SC Gabala (Ázerbájdžán), Avispa Fukuoka (Japonsko) a Chivas Guadalajara (Mexiko)