Na osm tisíc běžců zaplní ve středu 13. a ve čtvrtek 14. června pražský park Stromovka. Koná se tam 3. ročník závodu O2 Pražská štafeta. Přijďte si i vy užít aktivní pohyb, party pod širým nebem, koncerty a červnový podvečer s přáteli a rodinou.

O2 Pražská štafeta samozřejmě splňuje veškeré nároky, na které jsou běžci ze závodů RunCzech zvyklí, ale přece jenom se od ostatních běhů trochu liší. „Štafeta pro nás není klasickým závodem – čas se sice měří, ale o výhru tu až tolik nejde. Chceme, aby si skupinky kamarádů, kolegů nebo příbuzných užily pohodový den vyplněný sportem a přitom si mohly udělat malý piknik, poslechnout si kapely a zkrátka být spolu,“ říká prezident organizačního výboru RunCzech a předseda komise silničních běhů IAAF Carlo Capalbo.

Závod O2 Pražská štafeta 4×5 je určen čtyřčlenným týmům, které mohou být firemní, rodinné či složené z kamarádů. Start a cíl pětikilometrových úseků je na Výstavišti, odkud běžci zamíří do parku Stromovka. V rámci startovního balíčku má každý tým piknikový koš s občerstvením, batůžek, běžecké tričko, startovní číslo na památku nebo cílovou medaili.

Součástí aktivního podvečera není jen hlavní závod, ale i Bambini run pro nejmenší. Děti od 2 do 8 let poběží ve třech kategoriích na 100, 150 a 200 metrů.

O2 Pražská štafeta není jenom o zábavě, ale také o pomoci těm, kteří to potřebují. Registrovat na závod se totiž lze buď klasicky anebo přes zúčastněné charitativní organizace, kde pak část startovného jde na dobrou věc.

A pokud neplánujete běžet, určitě se přijďte aspoň podívat a fandit a také se pobavit. Připraven je pestrý doprovodný program, při kterém si můžete užít nefalšovaný jarní piknik. Ten zpestří i dvě hudební skupiny – ve středu to bude Mydy Rabycad, ve čtvrtek  Klara & The Pop.

Ten, kdo se na závod nedostane přímo do Stromovky, může závod sledovat v přímém přenosu, premiérově na sportovním kanále O2 TV.

Více informací ZDE

Foto: www.runczech.cz